TR82 Nahiye Planı Kastamonu İl Çalıştayı 17 Ağustos’ta yapılacak

Şimal Rum Kalkınma Ajansı vasıtasıyla TR82 Bölgesi Toprak Planı hazırlık çalışmaları çerçevesinde düzenlenmesi planlanan ve başat afeti sebebiyle ertelenen Kastamonu İl Çalıştayı, 17 Ağustos tarihinde yapılacak.

Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda hesaplı TR82 Bölgesi 2024-2028 Yılı Kesim Planı tedarik çalışmaları çerçevesinde, Şimal Küçük Asya Kalkınma Ajansı (KUZKA) marifetiyle 27 Haziran’da Çankırı’da, 29 Haziran’da ise Sinop’ta yapılan diyar çalıştaylarının sonuncusu 17 Ağustos 2022 Çarşamba günü Kastamonu’da gerçekleştirilecek. Bölgedeki kamu sektörü, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla düzenlenecek Kastamonu Havza Planı İl Çalıştayı KUZKA Hizmet Binası’nda yapılacak.

Katılımcı ayrımsız yaklaşımla yürütülecek çalışmalar çerçevesinde, ‘ekonomik göstergeler, rakiplik gücü ve yatırım ortamı, nüfusun umumi durumu ve beşeri sermaye, toplumsal kalkınma, hayat kalitesi, erişilebilirlik ve altyapı, saf ve tarihi değerler, ekin, turizm, abuhava değişikliği ve yer-kıran riskleri, ekincilik ve kırsal kalkınma’ başlıklarındaki 7 etkinlikte masada aynı araya gelecek katılımcılar, konularına ilgilendiren fikirlerini ortaya koyacak.

Nahiye planına elan çok görüşün yansımasını ulaşmak için “Dış Paydaş Anketi” da düzenleyen KUZKA, buradan ati fikirleri üstelik mıntıka planına yansıtmayı amaçlıyor. Bu amaçla vatandaşların, KUZKA’nın kurumsal internet sitesinde yayımlanan ankete paydaşlık sağlayarak “Toprak Planı”na ulama verebilecekleri belirtildi.

Öte yandan, elan önceki düzenlenmesi planlanan çalıştay, 27 Haziran tarihinde Mağrip Karadeniz ve Kastamonu’da yaşanan dominant sebebiyle ertelenmişti. – KASTAMONU

Share: