Tekirdağ’da “pes” dedirten fenomen! Misafirliğe çağırdığı akrabasının evini kiraladığı hırsıza soydurttu

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde tahminî 20 aktarılma önceki meydana gelen olayda, ilçede ruhlu 56 yaşındaki R.B.’ isimli kadının evinde 3 milyon değerinde ziynet ve mülk olduğunu öğrenen M.Ç. zer ve paraları kısaltmak üzere ilçede N.A. ve E.Y. ile plan yaptı. Bir zamanda R.B.’nin akrabası olan M.Ç., hazırladıkları plana, E.Y.’ninde Diyarbakır’dan tanıdığı ‘Bezo’ lakaplı L.Ç.’yide karışma etti.

KİRALIK HIRSIZLA AKRABASINI SOYDURTTU

Arakçılık şüphelileri yaptıkları planda M.Ç., akrabası olan buğulu kadını misafirlik bahanesi ile eve çağırma ederken, kiraladıkları ‘Bezo’ lakaplı harami L.Ç. ise evde bulunan 3 milyon değerindeki altın ve paraları çaldı. Arakçılık olayından sonradan M.Ç. evde oyaladığı R.B.’yi evine gönderirken, şüpheliler ise kayıplara karıştı. O akşam evine dönen R.B., evdeki süs ve paraların olmadığını fark ettikten sonra altınların ayrımsız kısmının sahibi olan kızı E.G.’ye bili verdi. Bodur sürede ilçeye gelen E.G. annesi R.B. ile polise her an şikayette bulundu.

POLİS İNCE ELEYİP ERKEKLIK ORGANI DOKUDU

Bunun üzerine Malkara Cumhuriyet Altını Başsavcılığı talimatları doğrultusunda Güvenlik Şube Müdürlüğü Arakçılık ve Yankesicilik Göz Amirliği ve Malkara İlçe Inanma Müdürlüğü ekiplerince yapılan azrail, yer ve istihbari icraat neticesinde hırsızlık olayının 20 periyot önce planlandığı, müştekilerin konuk namına gittiği akrabaları tarafından oyalandığı, arakçılık olayının bu tam gerçekleştiği belirleme edildi.

ALTINLARIN TAMAMI TESLİM EDİLDİ

Konu ile ait adına yapılan beceri ve fiziksel icraat sonucu hırsızlık olayını M.Ç., E.Y., L.Ç. ve N.A.isimli şahısların gerçekleştirdiği belirlendi. E.Y. ve L.Ç. isimli eşhas İstanbul’da, M.Ç. ve N.A. ise Malkara ilçesinde planlı cerrahi müdahale sonucu yakalanarak gözaltına makbuz. Yapılan evvel isticvap ve araştırmalarda eve girip altınları alması için Diyarbakır’dan çağrılan L.Ç.’nin 50’ye mümasil yanlışlık kaydı olduğu ortaya çıktı. Çalınan kestirmece 3 milyon TL mesabesinde bilezik, reşat zer, yüzük, kolye, zincir, hızma ve akçe paranın hepsi ele geçirilerek sahiplerine teyit edildi. Şüpheli şahıslar, sorgulamalarının arkası sıra atıf edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

“HANGI BİZ UYUDUK NE POLİS EKİPLERİ UYUDU”

Tekirdağ Polisine defaatle teşekkürname eden E.G. gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ne tığ uyuduk ne birlikte polis güçleri ekipleri uyudu. Benim 25 yıllık, annemin ise 50 yıllık birikimi. Helal yoldan, kovanlık yaparak kazandık o paraları. Bize pusu kurdular, aldangıç kurdular. Allah razı olsun ortaya çıkardılar. Teşekkürname ediyoruz. Haddinden Fazla sağlıklı olun” dedi.

Share: