Tekirdağ evcil haberleri: İstanbul ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyeleri Beyninde Erke Yönetimi Protokolü İmzalandı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İstanbul Enerji ile erke yatırımları ve yönetimi konusunda iş birliği protokolü imzalandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi reislik makamında Başkan Albayrak ve İstanbul Erke Umumi Müdürü Yüksel Yalman beyninde imzalanan iş birliği protokolü ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin erke ve mekân programı kapsamında bozulmamış erke tahavvül süreci resmi yerine başlamış oldu.

İmzalanan iş birliği protokolünün önemine aksan işleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Bedel Albayrak, “İstanbul Enerji ile imzaladığımız teşrikimesai protokolü ile erke teknolojileri alanında beceri ve ilmî çalışmaların yapılması, yenilenebilir ve akman erke kaynaklarına müteveccih çalışmaların yapılması, ar-ge ve teknoloji geliştirme projelerinin hazırlanması, liyakatsiz karbon hedefi ile uyanıklık projelerin tasarlanması ve uygulanması kararlaştırıldı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sürdürülebilir ve yenilenebilir erke üzerine gerekli adımları atmaktadır. Tekirdağ’ı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. İş birliği protokolümüzün hoş olmasını diliyorum” dedi.

Share: