Manisa’da kuyuya sakıt 2 yaşındaki çağa ölümden döndü! Minik Aybars, 4 saatlik emek sonrası kurtarılırken annesi ve babası gözyaşlarına boğuldu

Kırkağaç ilçesi İlyaslar Mahallesi Karapınar mevkiinde saat 20.00 sıralarında, Orhan-Baylan Çakır çiftinin 2 yaşındaki oğulları Aybars Şarap, asıl ve babası zeytinlikte çalışırken bahçenin böylelikle bulunan ve üstü peyda eskimiş artezyen kuyusuna düştü. 45 santimetre genişliğinde 3 metre derinliğindeki kuyuya düşen çocuklarının sesini duyan ailesi durumu 112 davet merkezine bildirdi. Görüngü hesabına çokça sayıda itfaiye, uyanık, cankurtaran, UMKE ve AFAD ekibiyle hisse senedi makinesi irsal edildi.

4 SAAT SONRA BAHTIYAR SON

Küçük çocukla 4 saat süresince tıpkı yandan korkmaması için konuşan tıpkı yandan birlikte ufki tünel vasıtasıyla sıkıştığı yerden çıkarmaya çalışan ekipler, oldukça titiz bire bir himmet sonucunda Aybars’a ulaştı.

ASIL VE BABASI GÖZYAŞLARIYLA İZLEDİ

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ve AFAD ekiplerinin gayretleriyle minik bala sıkıştığı yerden yatay açılan tünel sayesinde çıkarılarak tedbir amaçlı ambulansla Akhisar Mustafa Kirazoğlu Celal Hastanesine kaldırıldı. Çocuklarının çıkarılışını gözyaşları içre birbirlerine sarılarak izleyen anne ve babası bile şenlik gözyaşları döktü.Share: