Sonuç zaman haber! Asker arkadaşları 40 sene bilahare 7.kez buluştu

Asker arkadaşları 40 yıl sonraları 7.posta buluştu

KÜTAHYA – Kayseri Çekicilik İndirme Liva Komutanlığı Alarga Atlama ve İkmal Kısım Komutanlığı’nda 1982-1983 yıllarında yurtsal görevlerini yapan askerler, Kütahya ayrımsız araya geldi.

Çeri arkadaşları, eşleriyle alay malay terhislerinden 40 sene bilahare 7. buluşmayı Ilıca Harlek Termal Otel’birlikte gerçekleştirdiler. 1962-3 dizgi paraşütçü komando er çeri ihvan, tıpkı yurtsal görevleri yaptıkları yıllardaki kadar toplantı yapıp komutanlarına ikmal verdiler.

Buluşma etkinliğini organize eden Kütahyalı Adnan Bahadır, yıllar sonradan 7. el benzeri araya gelmenin hem heyecanı hem dahi mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Bahadır, “Adeta 40 yıl öncesini yeniden yaşadık. Bu buluşma geleneğini istikbal yıllarda üstelik devam ettireceğiz” dedi.

O dönme gedikli olan Mustafa Gödren, “Buluşmalarda eskileri hatırlayıp adeta gençleşiyoruz. Kâffesi güzel kişiydi” ifadelerini kullandı.

Harlek Termal Otel Müdürü Açık Deniz Işler, ” Türkiye’nin ciharıyek beraberinde etkili 1962-3 tertip askerleri otelimizde ağırlamaktan serencam mertebe kıvançlı kaldık. Kendilerine en ferah hizmeti sunmanın gayreti içinde olduk. Adamakıllı ve duygulu bir kavuşma oldu. Asker ihvan ve eşlerinin otelimizden mutlu kaldıklarını rapor etmeleri bizleri ayrıca sevindirmiştir” diye konuştu.

Share: