Şeyh Edebali Türbesi yerleşkesinde 4 bin kişiye pilav dağıtıldı

Şeyh Edebali Türbesi yerleşkesinde 4 bin kişiye pilav dağıtıldı

Bilecik’in düşman işgalinden kurtuluşun 100’üncü yılı mehteran ekibiyle kutlandı

BİLECİK – Bilecik Valiliği ve Bilecik Belediyesi yoluyla hazırlanan, Bilecik’in antagonist işgalinden kurtuluşu etkinlikleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın gösterisi ve 4 bin kişiye pilav ikramıyla devam etti.

Şeyh Edebali Türbesi alanında düzenlenen etkinlikler, el protokolünün birlikte sivil toplum kuruluşu ve topluluk temsilcileri ile çokça sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Şüheda için çekinmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla bitmeme fail programda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehterhane beğeniyle izlendi.

“Antagonist işgalinden kurtuluşumuzun 100’üncü yılı kutlu olsun”

Günün mazmun ve önemini tamlayan konuşmayı yapan Uray Komutan Vekili Ferişte Mızrak Subaşı, Bilecik’in antagonist işgalinden kurtuluşunun sene dönümünü kutlayarak, “Hepimiz Bilecik’imizin antagonist işgalinden kurtuluşunu kutlamak üzere ayrımsız araya geldik. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı birlikte halas sevincimizi tezyit etmek için burada. Eksiksiz katılımcılara okşayıcı geldiniz diyorum. Antagonist işgalinden kurtuluşumuzun 100’üncü yılı mutlu olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Ilbay Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, milletvekilleri Yaşar Tüzün ve Namuslu Kılbaz ve Başbuğ Vekili Subaşı yoluyla vatandaşlara pilav, katık ve üzüm ikramı yapıldı.

Ayrıca alanda, Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan ve kaybolmaya beniz tutmuş Bilecik türkülerinin düzlük aldığı “Sandıktaki Türküler” isimli eserlerden parçalar dinletildi. Mavera yandan, DOĞRU Öğür Bilecik İl Başkanı Serkan Sebep çocuklara çikolata ikram etti.Share: