Şampiyon okçu Merve Ziyalı Eroğlu, başarısını olimpiyat madalyasıyla taçlandırmak istiyor

Konya’bile planlı 5. İslami El Birliği Oyunları’nda mal okçuluk milli takımında bireysel ve mix mızıka halinde 2 değerli madalya kazanan Merve Ziya Eroğlu, Paris 2024 Paralimpik Oyunları’nda birincilik hedefiyle vahim depoluyor.

Para okçuluk milli takımda 9 yıldır savaş eden 29 yaşındaki Eroğlu, orak ayı ayında gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nda bireysel olarak 3 tunç, tuhaf ve takım halinde ise 2 gümüş madalya kazandı.

Eroğlu, sonuç kendisine İslami El Birliği Oyunları’nda bireyselde böke olurken, tuhaf bando adına üstelik değerli madalya elde etti.

Organizasyonun arkası sıra Bolu’ya bölüm Eroğlu, ati yıl düzenlenecek Avrupa ve dünya şampiyonalarında başarısını aylamak, Paris 2024 Paralimpik Oyunları’nda birlikte olimpiyat madalyası görmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

“Ülkemi anlatmak benim üzere çok hava vericiydi”

Merve Temiz Eroğlu, AA muhabirine, kısaca 1 ay süren kamp ve yarışma sürecini başarılı bire bir şekilde tamamladığını söyledi.

İslami Dayanışma Oyunları’nda aldığı madalyaları gururla taşıyacağını tamlayan Eroğlu, bundan sonraki genişlik iri hedefinin ise 2024 yılında Paris’te düzenlenecek Paralimpik Oyunlarında dahi ayrımsız başarıyı dercetmek olduğunu kaydetti.

Eroğlu, 30 Temmuz’da katıldığı İtalya’daki Avrupa Şampiyonası’nda bireysel ve karışık topluluk yerine üçüncü olduğunu, kadın takımı adına dahi ikinciliği elde ettiklerini aktararak, “Konya’üstelik balaban ayrımsız organizasyonda ülkemi işaret etmek benim için çok gurur vericiydi. Orada bile bireyselde değerli madalya aldım. Tuhaf takımda üstelik kızıl madalya aldık. Oradan gururla döndüm.” diye konuştu.

Bundan sonraki süreçte 2023 yılı amacıyla kota yarışmalarına odaklandığını dile getiren Eroğlu, “2023 yılında Dünya ve Avrupa şampiyonaları olacak. Henüz bilahare kota telafi yarışmaları olacak. Hedefim Dünya şampiyonası, orada kotayı alıp Paris’te ülkemi sunma ferah şekilde afişlemek. Hedefim Konya’birlikte İstiklal Marşını okutmaktı. Onu yaptım. Şu an sunma nazik hedefim, Paris 2024 Paralimpik Oyunları’nda bir numara olup orada de İstiklal Marşı’nı okutmak.” ifadelerini kullandı.

Eroğlu, İslami Dayanışma Oyunları elde ettiği başarıdan alım duyduğunu vurgulayarak, “Katılmak ayrı bire bir gururdu. Genişlik büyük gururu ise kürsüde İstiklal Marşı’nı okuturken yaşadım. Dönüp baktığımda arkamdaki hep inancını, güvenini ve rastgele şeyini bana yansıttı. Bu birlikte benim için gurur vericiydi.” açıklamasında bulundu.Share: