Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal yol çalışmalarını durumunda inceledi

Bilecik’in Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, Osmaneli İznik kişmiri yolu üstünde kâin Arap uçtu mevkisinde yapımı bitmeme kere imal çalışmalarını yerinde inceleyerek icraat hakkında hikmet aldı.

Kaymakam Yüksel Ünal’a nöbet çalışmalarını incelemelerinde Düzmeşe Muhtarı Şevki Uysal haremlik etti.

Osmaneli- İznik kara amacında yapımı devam eden posta teşmil çalışmasını durumunda inceleyerek yetkililerden bilgiler alan Ilçebay Ünal, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“İlçemiz sınırları içerisinde mevcut Osmaneli- İznik karaca yolunun Zenci uçtu mevkinin mikro ve virajlı olmasından muhit sürücülerimiz, vatandaşlarımız çokça zahmet çekiyordu ve sonsuz şikayetler geliyordu. Yaptığımız çalışmalar sonuncuda özlük imkanlarımız ile yol çalışmalarımız başladı. Çalışmalarımız ilk etapta 2 bin 200 metre olacak inşallah çalışmalarımız havalar izin ederse sunma kısa sürede birinci etabı tamamlayacağız Bilcümle amacımız sizleri elan bayındır ve rahat aynı ortamda neşelendirmek ve gereken imkanları sağlamaktır. Ilçe yerine köylerimizin sorunlarını durumunda tespit edip bakmak, teşrikimesai içerisinde hal tarh etmek üzere karye ziyaretlerini sıklıkla sürdürmeye, sizlerle bu arada olmaya devam edeceğiz. Misil çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan yolun balaban bire bir bölümünün özlük köylerinin sınırlarından geçtiğini söyleyen Düzmeşe Muhtarı Şevki Uysal ise “Osmaneli- İznik karaca yolu haddinden fazla virajlı, yurt ve haddinden fazla gidiş geliş olan benzeri yolumuz yolda sürekli araçlar kaymakamlık yapıyorlardı. Sayın kaymakamımız Yüksel Ünal’ın girişimleriyle kat çalışmalarımız başladı. Defa Çalışmalarında emeği sabık herkese teşekkürname ederim.” dedi.

Share: