Oral-B Uluslararası Boğaziçi Triatlonu’nun tanıtımı yapıldı

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı himayesinde, Türkiye Triatlon Federasyonu ve Beykoz Belediyesi iş birliğiyle hafta sonu düzenlenecek 2022 İstanbul Oral-B Arsıulusal Boğaziçi Triatlonu’nun lansman toplantısı gerçekleştirildi.

Beykoz Belediyesine ait bir restoranda düzenlenen matbuat toplantısına Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Küçümseme Yalçınkaya, P&G Kafkasya ve Itidalli Asya Umumi Heyet Başkanı Tankut Turnaoğlu ve Beykoz Şehremini Uğur Entelektüel katıldı.

İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu’nda sporcular 2,3 kilometre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşudan oluşan parkurda uğraş edecek. Çiftteker etabı üzere Fatih Şehriyâr Mehmet Köprüsü eğreti olarak trafiğe kapatılacak. Triatlonu’nun yüzme etabı Kanlıca-Küçüksu ortada geçilecek, koşun etabı Küçüksu-Çubuklu beyninde koşulacak.

Bu yarışın ülke tanıtımı ve spor turizmine ulama sağladığını tamlayan Federasyon Başkanı Bayram Yalçınkaya, “Geçen sene pandemi nedeni ile katılımı yakalamak zorunda kalmıştık. Hedefimiz 500 sporcu ile başladığımız organizasyona, bu yıl bin, gelecek yıldan itibaren birlikte 4 bin sportmen ile devam etmek. Organizasyonun, 2023’te Avrupa ve Asya Şampiyonası bitiş müsabakalarına ev sahipliği yapması için görüşmelerimiz bitmeme ediyor. Ülkemiz coğrafi adına çokça hususi tıpkısı konumda bulunuyor. Asya ve Avrupa’nın köprüsü bire bir büyüklük namına, bu buluşmaya fehva katacağımıza inanıyoruz. Triatlon sporuna hayatiyetli benzeri destek sunan Ağızcıl-B’ye buradan teşekkür almak istiyorum. Bu bindi sayesinde Triatlon sporunda oylumlu adımlar atıyoruz ve atmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“7’den 70’e herkes spor yapsın istiyoruz”

Beykoz Belediye Reisi Meram Işıklı ise Beykoz’da yaşamın merkezinde sporun olmasını istediklerini, hele huy sporlarının ilçeleri için sonuç basamak amelî olduğunu anlatarak, “İnsanımız, 7’den 70’e tümce spor yapsın istiyoruz. Henüz eğlenceli, disiplinli, bahtiyar, dimdik elan liyakatli ve geleceğe henüz güvenle bakan fertler olabilmesinde sporun çok iri katkısı olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’nin evvel spor bilimleri üniversitesi Beykoz’dahi kurulsun diye niteleyerek çalışmalar yapıyoruz. Riva’bile 500 dönüm tıpkı yer bu iş için kural dışı durumda. Organizasyona katkı veren Türkiye Triatlon Federasyonuna, Oral B ailesine, Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı’mıza, İstanbul Valiliğine ve Büyükşehir Belediyemize çokça teşekkürname ediyor, eksiksiz sporculara başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

“Çalışmalarımızdan sonuç paye müspet sonuçlar alıyoruz”

P&G Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu bile konuşmasında, spora verdikleri açık şümullü bindi çerçevesinde Ağızcıl-B markasıyla iki yılı aşkın süredir Türkiye Triatlon Federasyonunun asıl sponsorluğunu yaptıklarını ve bu oylumlu spor dalının ülkede gelişmesi amacıyla çalıştıklarını vurgulayarak, “Avrupa’dahi futboldan bilahare sunu çok kayıtlı sportmen bu dalda bulunuyor. Türkiye’da ise yeterince tanınmıyor. Bu sporun ülkemizde doğruluk ettiği noktaya gelmesini çoğaltmak istiyoruz. Çalışmalarımızdan sonuç paye müspet sonuçlar ve tepkiler alıyoruz. Oral-B sponsorluğuyla gerçekleşen yarışlar bu alandaki sporcularımızın deneyimini artırırken, yapılan lansman ve reklamlarla bile gençlerin bu spora ilgisini artırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Üç dalda yapılan triatlon ağır sıklet ve metanet mucip bir spor dalı. Triatlon üç esas spor dalını birleştiren, sporun nesep ruhunu dubara eden aynı kol. Bu özellikleriyle triatlonun Oral-B’nin felsefesine haddinden fazla uygun bire bir spor dalı olduğunu düşünüyoruz.” sözlerini kullanan Turnaoğlu, şunları kaydetti:

“Ağızcıl-B insanlara aktif aynı performansın temelinde düzlük kayran esenlik ve özgüveni sunuyor. Tığ gaga sağlığına hizmet ediyoruz ve ağzın, dişlerin sağlıklı olması dosdoğru bire bir vücudun temelidir. Zımnında Ağızcıl-B hayatiyetli ve dosdoğru ayrımsız vücuda katkıda bulunuyor. Kullanana dokunaklı ve hamaset duygusu veriyor. Aynı bakıma içinizdeki triatleti ortaya çıkartıyor. Ağızcıl-B markasının triatlon sporunun değerlerine eş olduğunu söyleyebiliriz. Bu muvaffakiyetli organizasyonun ikinci misil tıpkı faziletkâr standartlarda düzenlenmesi nedeni ile Deneyimsizlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu’na, onun nezdinde mecmu vekâlet teşkilatına ve Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Sayın Bayram Yalçınkaya’ya teşekkür ediyorum. İstanbul Ağızcıl-B Boğaziçi Triatlonu’nun asıl sponsoru olmaktan büyük bahtiyarlık duyuyoruz. Triatlon sporuna desteğimiz kararlı bire bir şekilde sürecektir.”

Share: