VEKIL ÖZER:  İSTANBUL’DA YÖNETİCİ AKADEMİSİ AÇTIK

MİLLİ Terbiye Bakanı Mahmut Özer, ” İstanbul’bile becerikli akademisi açtık. Türkiye’nin umum meslek yöneticilerini İstanbul’a getiriyoruz. Bundan ahir önceki müdürler toplantısında, kıymetli öğretmenimizi birlikte nida edeceğiz.” dedi.

Yanlışsız Öğür İstanbul İl Başkanlığı’nın başlattığı ‘Yüz Yüze 100 Gün’ projesi kapsamında, Milli Yetişek Bakanı Mahmut Özer, Esenyurt’ta bulunan benzeri metal fabrikasında staj özne patika lisesi ve iz merkezi öğrencileri ile buluştu. Esenyurt’taki bire bir ortaöğretim kampüsü inşaatında incelemelerde bulundu. Bakan Özer, henüz bilahare 41 yıl dershane öğretmenliği özne mütekait hoca Kemalettin Polat’in(65) Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi’ndeki evini yıpranmamış atanan 4 öğretmenle ülfet etti.

“ÖĞRETMENLİĞİN EMEKLİLİĞİ OLMAZ”

Nazır Özer, “Zaman burada Esenyurt’ta, 41 sene yetişek hizmeti verip tekaüt reşit öğretmenimizle, İstanbul’a yıpranmamış atanan ve Esenyurt’ta fariza özne 4 öğretmenimizle bire bir aradayız. Ben kıymetli öğretmenize gençlerimizin yetişmesinde emeklerinden dolayı, fedakarlıklarından belde şükranlarımı sunuyorum. Tabii öğretmenimizin kullanılmamış başlayacak öğretmenlere söyleyeceği haddinden fazla husus var. Tığ zor öğretmenlerimizle, gailesiz öğretmenlerimizi hangi kadar sık buluşturabilirsek, o kıymetli deneyimlerin üstelik zihayat öğretmenlerimize aktarılması anlamında çokça oylumlu ayrımsız birikim paylaşımına punt veririz. İstanbul’de hoşgörülü akademisi açtık. Türkiye’nin umum ekol yöneticilerini İstanbul’a getiriyoruz. Bundan ahir geçmiş müdürler toplantısında, eşsiz öğretmenimizi dahi davet edeceğiz. çıktı dahi tekaüt olan okul yöneticilerini ve öğretmenlerimizi o eğitimler içerisinde aktif yerine çağırma edeceğiz. Siftinlik çok şişman emek ve deneyimler var, bu deneyimlerin taze kardeşlerimize aktarılması haddinden fazla önemli. Öğretmenliğin emekliliği olamaz” dedi.

“YENİ MESLEĞE BAŞLAYAN ARKADAŞLARIM; MESLEĞİNİZİ SEVİN” Bakan Özer, zor sarıklı Kemalettin Polat’ten bakir atanan öğretmenlerle deneyimlerini paylaşmasını istedi. Öğretmenlere tavsiyeleri mevcut tekaüt hoca Kemalettin Polat, “Bakir mesleğe başlayan arkadaşlarıma şunu söylüyorum, hangi olursunuz çocuğu sevin, mesleğinizi sevin, mesleğinizi geliştirmeye çalışın, öğrenin, eksiklerinizi tamamlayın. Göreceksiniz ki seçme molekül çokça mutlu ve çok adamakıllı olacaktır.” diye konuştu.

– İstanbul

Share: