Mıntıka beşik gibi sallanıyor

KAHRAMANMARAŞ’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma misil açan iki depremin ardından nahiye beşik üzere sallanmaya bitmeme ediyor. Malatya’da saat 19.29’da meydana mevrut 4.9 büyüklüğündeki depremin ardından Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde üstelik saat 21.33’te 4.6 kadar artçı alışılmadık yaşandı.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki sarsıntı 10 ilde yıkıma defa açarken, havza günlerdir bitmeme eden dümdar şoklarla beşik üzere sallanıyor. Kıran ve Ivedili Format (AFAD) Yönetimi Başkanlığından alınan bilgiye bakarak saat 21.33’te merkez üssü Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde 4.6 kadar dümdar hareket meydana geldi. Zeminden 8.14 kilometre derinlikte meydana gelen zelzele, halen enkazlarda arama kurtarma çalışmalarını yürüteç ekipleri endişelendirdi. Üzücü aynı şekilde hissedilen deprem ilk belirlemelere göre bölgede rastgele menfilik yaşanmadı. Deprem sırasında canlı yayın işleyen matbuat ve iletişim araçları mensupları o dakika yaşadıkları endişeyi izleyicileriyle paylaştı.

bu arada AFAD verilerine göre saat 19.29’da tarz üssü Malatya’nın Hekimhan ilçesinde 4.9 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Zeminden 7 kilometre derinlikte meydana gelen sarsıntı, endişe yarattı.

Öte yandan AFAD sitesinde meydan kayran bilgilere göre elden bugün saat 18.00’den 22.00’ye kadar bölgede 64 sarsıntı ve dümdar alışılmamış meydana geldi.

Share: