Kesim beşik kabil sallanıyor

KAHRAMANMARAŞ’ta 6 Şubat’ta meydana mevrut ve 10 ilde yıkıma kere açan iki depremin peşi sıra toprak beşik gibi sallanmaya bitmeme ediyor. Malatya’da saat 19.29’da meydana mevrut 4.9 büyüklüğündeki depremin peşi sıra Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde bile saat 21.33’te 4.6 büyüklüğünde artçı alışılmadık yaşandı.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki hareket 10 ilde yıkıma sefer açarken, bölge günlerdir devam eden artçı şoklarla beşik gibi sallanıyor. Facia ve Evgin Ebat (AFAD) Yönetimi Başkanlığından alınan bilgiye bakarak saat 21.33’te forma üssü Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde 4.6 büyüklüğünde artçı yer sarsıntısı meydana geldi. Zeminden 8.14 kilometre derinlikte meydana mevrut zelzele, halen enkazlarda taharri kurtarma çalışmalarını yürüteç ekipleri endişelendirdi. Keder tıpkı şekilde mahsus yer sarsıntısı önceki belirlemelere göre bölgede herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Deprem sırasında canlı yayın işleyen basın ve iletişim araçları mensupları o zaman yaşadıkları endişeyi izleyicileriyle paylaştı.

beraber AFAD verilerine göre saat 19.29’da merkez üssü Malatya’nın Hekimhan ilçesinde 4.9 kadar deprem kaydedildi. Zeminden 7 kilometre derinlikte meydana mevrut yer sarsıntısı, bulut yarattı.

Öte yandan AFAD sitesinde düz düz bilgilere bakarak sadece bugün saat 18.00’den 22.00’ye kadar bölgede 64 zelzele ve dümdar alışılmamış meydana geldi.

Share: