MHP heyeti, Şebinkarahisar’da “Adım Adım 2023” toplantısı düzenledi

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Ilam ve Işıklandırma” toplantısı birleştirme edildi.

MHP Ankara Mebus Erkan Haberal, Şehremaneti Firez ve İş Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda, Cumhur İttifakı olarak yaptıklarını anlattı.

Topluluk İttifakı’nın bugüne büyüklüğünde “yapamaz” denilen seçme şeyi yaptığını tamlayan Haberal, “Cumhur İttifakı’nın ne yaptığını biliyorsunuz. Cumhur İttifakı Türk bayrağını en yükseğe çıkartıyor. Azerbaycan’da, Afganistan’da, Pakistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Katar’da, Kıbrıs’ta, Gün Doğusu Akdeniz’in hepsinde, Bosna’da, Sırbistan’da ve Almanya’da Türk bayrağını sunma yükseğe çıkartıyor.” diye niteleyerek konuştu.

Haberal, Cumhur İttifakı namına seçmenlerinin verdiği desteğe fazlasıyla müstahak olmaya çalıştıklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Biz bu inançla ara sıra şeyleri yaptığımıza inanıyoruz. Yaptık mı? Yaptık. Sizin sayenizde yaptık. Karabağ hoşgörüsüz makbuz mı? Makbuz, gelişigüzel yerde söylüyoruz. Semavi Yurt dedik mi? Dedik. 12 adalara bayrağımızı diktik mi? Diktik. Açamazsınız dedikleri Maraş’ı Kıbrıs’ta açtık mı? Açtık. Giremezsiniz dedikleri Suriye’ye girdik mi? Girdik. Bire Bir şekilde ‘Yapamazsınız, orada Barzani var, Amerika var.’ dedikleri Kuzey Irak’a girdik mi? Girdik. ‘Libya’da hangi işiniz var?’ dedikleri Libya’ya gittik. Onun sebebiyle yaptığımız anlaşmayla tıpkısı kıta sahanlığı anlaşması yaptık. Onun yardımıyla gemilerimizle yer yağı arıyoruz. Yapamazsınız dedikleri seçkin şeyi yaptık.”

Topluluk İttifakı’nda YANLIŞSIZ Tümen ve MHP arasında bir sevgili olmadığını vurgulayan Haberal, “Dört yılı geçen süredir Cumhur İttifakı’nda DOĞRU Öğür ve MHP arasında yeryüzü ufak bire bir külfet duydunuz mu? Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Genel Başkanımızın arasında en ufak benzeri bastırık duydunuz mu? Bütün ‘yürü’ dedik, cembiye gibi saplandık bilcümle hainlerin yüreğine. Amma Cumhur İttifakı yaptı bunu, sizin sayenizde yaptı.” diyerek konuştu.

Toplantıya, MHP Kütahya Saylav Ahmet Erbaş, MYK üyeleri Mutlak Bayraktar, Yanardağ Dudu ve Musa Beribenzer ile Şebinkarahisar Belediye Başkanı Ömer Şentürk, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, AK Öğür Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar, MHP Şebinkarahisar İlçe Başkanı Garaz Bölük, mahalle ve karye muhtarları ile partililer katıldı.

Share: