Bağlar Belediyesi Terbiye Merkezi’nden faydalanan 55 mektepli üniversiteli oldu

Bağlar Belediyesi Eğitim Merkezi’nde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) yönelik eğitimlerden faydalanan 55 canlı, üniversiteye yerleşti.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, 2019’üstelik öğrencilere bindi amacıyla ücretsiz namına faaliyete başlayan suret, üniversite adaylarının hedeflerine ulaşması üzere yardım sunmaya devam ediyor. Merkezde terbiye gören 55 öğrenci yaptıkları tercihler neticesinde üniversitelerin değişik bölümlerine yerleşti.

Açıklamada ifadelerine düzlük sunulan Şehremini Hüseyin Beyoğlu, üniversite sınavlarına yekinmek amacıyla ehliyetli maddi imkana erbap olamayan öğrencilerin önünü açmaya devam edeceklerini belirtti.

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl üstelik birçok gencin üniversite hayaline kavuşmasına anahtar oldukları amacıyla bahtiyarlık duyduklarını rapor eden Beyoğlu, eskimemiş döneme ait kayıtların başladığını ve 30 Ağustos’a kadar bitmeme edeceğini belirtti.

Beyoğlu, şunları kaydetti:

“Sunduğumuz imkanlar ve hayata geçirdiğimiz bu çağcıl eğitim merkeziyle eğitimde bire bir anlamda vesile eşitliğinin oluşmasına dil olduk. Son 3,5 yılda 200’den fazla öğrencimiz burada dolgunca terbiye alarak istediği üniversitelere ve bölümlere yerleşti. Bu sene bu sükse devam etti. Öğrencilerimiz namına çokça mutluyuz. Yeni dönemde kaldığımız yerden bitmeme edeceğiz. Milletin kaynaklarını milletin evlatları üzere seferber etmeye devam edeceğiz.”

Share: