Meteoroloji’den 9 ilimize solgun kodlu uyarı: Balçık yağma olasılığı var

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan serencam değerlendirmelere bakarak; Ülkemizin şimal, çöz ve gün doğusu kesimlerinin parçalı düz düz çokça bulutlanmış, sabahleyin ve öğle saatlerinde Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Hakkari, Şırnak ve Van’ın güney ilçelerinin; akşam ezanı ve geceleyin saatlerinde Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin yağışlı, gayrı yerlerin beş altı bulutlu ve çıplak geçeceği adisyon ediliyor.

DOĞU AKDENİZ’DE TOZ TAŞINIMI BEKLENİYOR

Yağışların; baran ve bora, Rize, Artvin, Hakkâri ve Van’ın faziletli kesimlerinde karla elinin körü yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabahleyin ve tün saatlerinde Marmara, Mağrip Karadeniz’in bağırsak kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde parmak ve vadi yer sis bekleniyor. Maşrık Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da türap taşınımı beklenmektedir.

“ULAŞIMDA AKSAMALAR YAŞANABİLİR”

Şarki Akdeniz ( Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) ile Güneydoğu Anadolu’dahi ( Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman) Suriye kaynaklı türap taşınımı hadisesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar ve yağmur düz yerlerde balçık şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

PROF. DR. ABAT: ÇÖKELGE SOYGUNCULUK OLASILIĞI VAR

Prof. Dr. Orhan Abat sosyal iletişim araçları hesabından “Zaman Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) ile Güneydoğu Anadolu’dahi (Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman) Suriye kaynaklı toz taşınımı var. Yağış dahi olacak nedeniyle çökelge çapul olasılığı var” mesajını paylaştı.

Share: