Komutan Çınar, mânialı vesile talebini hesabına getirdi

Malatya’nın Yeşilyurt Belediye Reisi Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü eliyle düzenlenen ‘Baştacı’ projesinden yararlanan Hatice Kömürcü teyzenin engelli vasıta talebini adına getirdi. Başkan Çınar, tecrübelerinden rastgele devir yararlandıkları yaşlıların bayındır, görgüsüz ve domuzuna aynı hanay yaşaması amacıyla temas türlü hizmeti sunduklarını söyledi.

Engelli ve buğulu vatandaşların taleplerinin yerine getirilmesine büyük aynı dikkat gösterdiği bildirilen Yeşilyurt Şehremini Mehmet Çınar, eşi Semra Çınar ile birlikte Yeşiltepe Atatürk Mahallesinde dinamik Hatice-Şazi Kömürcü çiftini konuşma ederek, rahatsızlığından muhit yürümekte meşakkat çekici Hatice Kömürcü’ye sakat vasıta bağış etti. Atatürk Muhtar ve tıpkısı zamanda Yeşilyurt Muhtarlar Toplum Örgütü Başkanı Salman Şahbaz ile Gazi Mahallesi Muhtarı Hüseyin Başıbüyük’ün dahi düzlük aldığı ziyarette konuşan Hatice-Şazi Kömürcü çifti, ‘Baştacı’ projesiyle yapılan familya temizliklerinin birlikte mânialı miftah hediyesinden âlem Yeşilyurt Şehremini Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundular. Çınar’a ‘Içtimai Belediyecilik’ hizmetlerine verdiği önemden yağlık teşekkürlerini sunan Yeşilyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Salman Şahbaz, ” Mahallemizin zer büyüklerinden Hatice teyzemizi ve Şazi amcamızı konuşma ederek sakat vasıta bağış fail Uray Başkanımıza ve eşi Semra Hanıma gösterdikleri bu duygun yaklaşımdan ekolojik ortam teşekkürname ediyoruz. Belediyemizin buğulu vatandaşlarımızın evlerini ‘Baştacı’ projesiyle yeniden aşağıya temizlemesi ölçüm edilecek bir hizmettir. Bölgemize ve mahallemize yapılan tamam hizmetlerden muhit Uray Başkanımıza ve ekiplerine çokça teşekkürname ediyoruz. Başkanımızın rastgele zaman yanındayız” diyerek konuştu.

Gazi Mahallesi Muhtarı Hüseyin Başıbüyük ise Yeşilyurt Belediyesinin denk hizmetlerine aynı yenisini elan eklediğini anlatım ederek, “Atatürk mahallemizde tevakkuf eden Hatice-Şazi Kömürcü çiftini ziyaret ederek özürlü açacak bergüzar fail Sayın Başkanımıza zevalsiz teşekkürlerimi sunuyorum, sonuç etap mutlu olduk. ‘Baştacı’ projesi de ölçüm edilecek benzeri hizmettir, buğulanmış vatandaşlarımızın evleri muhtemelen günlerde temizleniyor, çokça fena hâlde benzeri proje, emeği geçenlerden Tanrı razı olsun. Şehremaneti Başkanımızın cemaziyelevvel olduğu kabilinden zaman ve yarında yanında olmaya bitmeme edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yeşilyurt Belediye Reisi Mehmet Çınar üstelik, ‘Baştacı’ projesinin yanı sıra içtimai hizmetler çerçevesinde hayata geçirdikleri tamam projelerle engelli, dezavantajlı ve buğulanmış vatandaşların birlikte meydan almaya devam ettiklerini söyledi.

Çınar, “Sevgiyi, iyiliği ve merhameti tutmak için hiçbir engel yok! Atatürk mahallemizde durma fail ve ‘Baştacı’ projemizden yararlanan Hatice teyzemizin ve Şazi amcamızın evine mihman olduk. Bizleri haddinden fazla güzel bir şekilde mihman fail teyzemize ve amcamıza zevalsiz şükranlarımı sunuyorum. Rabbim onlara sağlıklı, huzur komple ve güzelce ayrımsız maltalık baht etsin. Bizlerde onların evlatlarıyız. Büyüklerimizin yarayışlı dualarını almayı asla ihmal etmiyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Gönül Belediyeciliği’ diye rapor ettiği toplumsal belediyecilik hizmetlerini ilçemizde aksatmadan sürdürmekteyiz. Bizler gelişigüzel devir gönüllere talibiz, ‘bire bir yakarış yeter’ diye niteleyerek bu hizmetleri yapıyoruz. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde başarıyla bitmeme fail projelerimizden olan ‘Baştacı’ projesiyle ilçemizin heterojen bölgelerinde ikamet fail yaşlılarımızın evlerini ziyaret fail ekiplerimiz, büyüklerimizin eş ve şahsi temizliklerini nazik bire bir inceden inceye yapıyorlar. Bizlerde kimi zaman bu hizmetleri durumunda aramak için büyüklerimizin evlerine mihman oluyoruz, onların ömre bedel sohbetlerinden yararlanıp, dualarını alıyoruz. ‘Baştacı’ projemiz çerçevesinde evleri temizlenen Hatice teyzemiz ile Şazi amcamız ile çok güzel tıpkısı kardeş kardeş yaptık, tavsiyelerini aldık. Hatice teyzemizin özürlü araca ihtiyacı vardı, onu dahi adına getirdik, kılıklı hayır olsun, evire çevire günlerde kullansın inşallah. Şazi amcamız evdeki buzdolabıyla ilişik talepte bulundu, ekiplerimize zaruri talimatları verdik, onu üstelik halledeceğiz. Rabbim esenlik ve sağlık felek etsin, ellerinden öpüyorum” dedi.

Yeşilyurt’ta sosyal belediyecilik hizmetlerine başarıyla bitmeme ettiklerini vurgulayan Çınar, “Bizler bütün hemşehrilerimizin mutluluğu ve huzuru amacıyla çalışıyoruz. Var olan sorunları çözüme kavuşturdukça henüz dahi mutlu oluyoruz, henüz fazla bakım ika noktasında motive oluyoruz. ‘Içtimai Belediyecilik’ hizmetlerine örnek gösterilen haddinden fazla sayıda projeyi başarıyla devam ettiriyoruz. Toplumsal arkalama hizmetlerimizi sonsuz geliştirip, ilerletiyoruz. Derdi ve sıkıntısı olan bütün hemşehrilerimizin sorunlarını hal odaklı hizmet anlayışıyla çözmeye mücahede ediyoruz. Yardımlaşmak ve sarılmak hem dinimizin hem dahi kadim medeniyetimizin asıl değerleri arasındadır. Toplumsal müzaheret hizmetlerine çokça nazik ehemmiyet veriyoruz. Mahalle muhtarlarımızdan da bu noktada çok büyük destekler alıyoruz, onların yönlendirmeleriyle ihtiyacı olan hemşehrilerimize ulaşıp sorunlarını tekerlek tekerlek çözüyoruz. Gönül Çarşımız yoluyla besin, saffet, şart ve ruba yardımlarımız 365 dönme bitmeme ediyor. Belediyemizin imkanlarının beraberinde hayırseverlerimizin destekleriyle ihtiyaç sahiplerimizin 7/24 yanındayız” diyerek konuştu. – MALATYA

Share: