Kırklareli’nden güdük bodur

Vali Birol Ekici, Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emrah Saika ve yönetim kurulu üyelerini makamında akseptans etti.

Ekici, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, göreve seçilen Saika’ı tebrik etti.

Basın mensuplarının çokça koskocaman görev yaptıklarını tabir eden Ekici, bütün gazetecilere çalışmalarında başarılar diledi.

Saika dahi, yaptıkları icraat için Ekici’ye vukuf verdi.

– Rektör Şengörür’e ziyaret

Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Kırklarelispor Kulübü Başkanı Yanardağ Can’ı makamında akseptans etti.

Şengörür, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Kırklarelispor’un çalışmaları üzerine hikmet aldı.

Kırklareli’nin tanıtımında Kırklarelispor’un yetişkin ayrımsız gaye üstlendiğini rapor eden Şengörür, Kırklarelispor’un elan iyi noktalara geleceğine inandığını kaydetti.

Can da katkılarında kıran Şengörür’e teşekkür etti.

30 Ağustos Galebe Bayramı’na doğru

Kırklareli Tecim ve Uran Odası Başkanı Soner Ilık, 30 Ağustos Utku Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Ilık, mesajında, 30 Ağustos zaferinin, mutlak yaşamak isteyen bir nice ulusa öğün gösterdiğini anlatım etti.

Zulme ve haksızlığa katiyen dal eğmeyen Türk milletinin tarihinin, bağımsızlığını canından daha kıymetli bilenlerin zaferleri ile yoğun olduğunu tabir eden Ilık, mesajında şunları kaydetti:

“Tarihimizin en mehabetli dönüm noktası ve milletimizin özgürlük ve bağımsızlık fikrinin layemut benzeri abidesi yerine tarihteki yerini düzlük 30 Ağustos Zafer Bayramı, bir zamanda mutlak aylamak talip birçok ulusa bile misil göstermiştir.

Bu zaferle milletimiz milli ilişki ve kardeşlik şuuru zarfında sonsuza kadar mutlak, özgür ve azametli bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya kanıtlama etmiştir. Bu galibiyet, milletimizin bağımsızlığa olan aşkının ve hiçbir devir boyunduruk altında yaşamaya tahammül edemeyeceğinin zahir göstergelerinden birisidir.”

Share: