Kırıkkale’de 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı kutlandı

Kırıkkale’nin Şiddetli, Karakeçili ve Bahşılı ilçelerinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Incitici Cumhuriyet Altını Meydanı’ndaki törende, çekinmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı mesajının okunduğu programda, Ilçebay Tunahan Çil, günün mana ve önemini tamlayan enformasyon yaptı.

Öğrenciler yoluyla şiir ve kompozisyonların okuduğu, gösterilerin sunulduğu törende, Cumhuriyet Bayramı zımnında düzenlenen koşuk, tahrir ve gösterici yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediye verildi.

Törene, Şehremini Ağababa Yıldırım, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Karakeçili

Karakeçili Stadı’nda gerçekleştirilen merasim, Ilçebay Mualla Duygusal Uludağ ve Şehremini Veysel Aydemir’in halkı selamlamasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Uludağ, büyük tarihi süresince müstakil muammer aziz Türk milletinin 29 Ilk Teşrin 1923’te özgürlüğüne ve istikbaline asla pranga vurulamayacağını tamam dünyaya zar ettiğini söyledi.

Öğrenciler vasıtasıyla şiir okunduğu ve oratoryo gösterisinin yapıldığı törende, koşuk, kâtiplik, foto ve spor yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Program, tören geçidinin ardından sona erdi.

Bahşılı

Bahşılı’daki tören, Ilçebay Osman Beyazyıldız’ın makamında tebrikleri kabulüyle başladı.

Cumhuriyet Meydanı’nda devam fail törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı mesajının okunduğu programda konuşan Ilçebay Beyazyıldız, vatandaşın 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Öğrenciler vasıtasıyla değişik gösterilerin sunulduğu ve şiir okunduğu izlence, tören geçidiyle sonuç buldu.

Share: