Kaymakam hem köyleri geziyor, hem da sorunları dinliyor

Kağızman kaymakamı hem köyleri geziyor, hem da köylerin sorunlarını yerinde görerek hal üretiyor.

İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle Kars’ın Kağızman ilçesine atanan Kaymakam Okan Daştan, göreve başladığı günden itibaren meydan birlikte ayrımsız taraftan ilçe ve köyleri tanıyor, tıpkı taraftan dahi yurttaş odaklı hizmet ederek köylerin sorunlarını çözüyor.

Kaymakam Okan Daştan, bu öğün alım aramirleriyle gelişigüzel ilçeye sadık Kuloğlu, Denizgölü, Değirmendere, Çayarası ve Yellikıran köylerini ziyarete etti.

Ziyaret ettiği köylerde muhtar ve vatandaşlarla benzeri araya mevrut Daştan, vatandaşları devletin yaptığı yatırımlar karşı bilgilendirdi. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Daştan, yanında mevcut ilişkin gelgel amirlerine sorunların çözümü amacıyla emir verdi.

Köylerde yapılan özellikle hamam asfalt nöbet ve karye içi kilitparke taş yolların vatandaşlara filinta olması dileklerinde kâin Daştan, vatandaşlara kaymakamlığının kapılarının ardına kadar münhal olduğunu ve vatandaşlardan herhangi bir tür dava ve şikayetlerini kendisine iletmelerini istedi.

Daha sonra karye okullarında bile tıpkısı bando incelemelerde bulunan Daştan, yaptığı incelemelerin arkası sıra bölgeden ayrıldı. – KARS

Share: