İzmir Büyükşehir Belediyesinin evde bakım hizmeti Tire’ye uzanıyor

Evde hizmet hizmetini 30 ilçeye bihaber İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, Kemalpaşa ve Bayraklı’nın ardından Tire’birlikte dahi Evde Bakım Hizmet Birimi anahtar. İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Tunç Soyer ile Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ilçede kurulacak bakım birimi amacıyla tören düzeni imzaladı.

Yaşlı, rahatsız ve engellilere verdiği evde bakım hizmetini 30 ilçeye kabak İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, bakım birimlerine yenilerini ekliyor. Kemalpaşa ve Bayraklı’nın ardından Tire Evde Bakım Hizmet Birimi için bile harekete geçildi. İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer ve Tire Şehremini Salih Atakan Duran, Tire’dahi kurulacak evde hizmet birimi üzere iş birliği protokolü imzaladı. Kemalpaşa Belediyesi ile ortak yürütülen faaliyet doğrultusunda, ilk evde bakım hizmet birimini Kemalpaşa Armutlu’da kurduklarını hatırlatan Komutan Tunç Soyer, “Ekim ayında Bayraklı’da ikinci bakım birimimizi üstelik açtık. Evde hizmet bakım birimimizden müspet izansız dönüşler alıyoruz. Vatandaşımız bu hizmetten az çok memnun. Önümüzdeki günlerde Ödemiş’te, yıl böylece ise Karaburun’da hizmet vereceğiz. ‘Kimsesizlerin Kimsesi’ projesiyle hem keyif hem de toplumsal anlamda vatandaşlarımıza destek olmayı sürdüreceğiz. Tiremize şimdiden bu iyice bakım kılıklı olsun” dedi.

Evde Bakım Bakım Birimi; doktor, bacı, acil tababet teknisyeni, içtimai hizmetler uzmanı, ruh bilimci, diyet uzmanı, diş hekimi ve fizyoterapistten oluşuyor. Detaylı vukuf 293 80 20 numaralı telefon hattından bilgi alınabiliyor. – İZMİR

Share: