İYİ Partili Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu’nun olası adaylığına ilgili ifadelerine aleniyet getirdi: Geliştirilecek fitnelere gereç vermiyorum

Türkiye, 2023’te gerçekleşecek seçimlere adım adım yaklaşırken 6’lı masanın Reisicumhur Erdoğan karşısına çıkaracağı aday kafalarda soru işareti yerine yerini koruyor. Kamuoyunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın isimleri öne çıkıyor.

“KLASİK ESEN, CAMİDE NAMAZA GİRDİĞİNDE SAFIN SOLUNA DURMUYOR”

BAZEN Kılıçdaroğlu’nun belkili adaylığına cebin zıt görüşlerin tabir edildiği İYİ Tümen cephesinden sonuç izah İYİ Tümen İstanbul Saylav Müşkül Ağıralioğlu’ndan geldi. Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı üzerine endişeleri olduğunu dile getirdi. Ağıralioğlu, “Kılıçdaroğlu namzet olursa kazanamaz endişesi mi duyuyorsunuz?” sorusuna, “Endişemiz var, olur” diye cevap verdi. Sağ seçmenin sol tıpkı adaya hamam bakmayacağını belirten Ağıralioğlu, “Bizim mutat sihhatli, tepke kendisine, söz temsili camide namaza girdiği ant safın soluna durmuyor. Sonunda bu bizim refleksimiz. Bu refleksi görmezden gelemeyiz” ifadelerini kullandı.

“KAZANABİLECEK NAMZET VURGUMUZUN MERKEZİNDE”

Açıklamalarının bir kısmında ise Ağıralioğlu, “CHP’nin çok kıymetli siyasetçileri var A takımından. ‘Onlarla Ankara alınabilir miydi’ sorusunun cevabında bu. Mansur Yavaş’la alınabildi. İsimlere takılmıyoruz. Prensipte şurada durmaya çalışıyoruz. Kazanabilecek namzet vurgumuzun merkezinde. Bu büyüklüğünde vaat ettiklerinin uzağına düşmüş partiye alın oranın bile güvenini kazanacak bire bir politik kriter belirlemeliyiz” dedi.

ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ

Sözlerinin gündem olmasının ardından Çetince Ağıralioğlu zaman birlikte gazetecilerin sorularını cevapladı. Ağıralioğlu, “Kemal As üzerinden geliştirilecek fitnelere materyal vermiyorum. Ego karışma bu partide Kemal Satış’in meşrebine, mezhebine, aidiyetine itiraz fail on paralık kimse yoktur. Tığ böyle bire bir şeyi milletimize de inancımıza birlikte haksızlık sayarız. Ne Eksiksizlik Mir’in şahsına nezaketsizlik ediyorum hangi de kavil hukukuna tağyir getirecek ayrımsız şey söylüyorum.” dedi.

“KRAL BILE KRALCI ÜSTELIK DEĞİLİZ”

Ağıralioğlu, CHP Kadro Başkanvekili Açık Deniz Altay’ın kendisi hakkındaki açıklamalarına ilgili soruya, “Biraz kibarlık sınırlarının dışında tıpkı açıklama. Ego kraldan çok kralcı değilim. Takkadak doğruları beyan etmek zorundayız. Kral birlikte kralcı birlikte değiliz.” cevabını verdi.

Share: