İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 iklim için soluk, 4 el için turuncu kodlu ikaz

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan sonuç değerlendirmelere göre devlet genelinde hava sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta zaman ve erte hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, şimal ve çöz kesimlerde 2 ila 8 merhale azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla gelişigüzel 24 mülk için solgun ve turuncu kodlu uyarma yapıldı. Soluk kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Sazak, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Cıvıl Cıvıl, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye olarak sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce üzere ise turuncu kodlu ihtar yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Zerrin, havada “gizil coşkunluk durumu”na işaret ediyor. Tutum edilen meteorolojik olay olağan dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek operasyon konusunda tetik davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Albeni durumunun ağır sıklet olduğjnu belirtir. Oranlama edilen meteorolojik hikâye sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çokça tedbirli olmalı, edimsel meteorolojik şartlar ve tahminler izlem edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE BÜYÜKLÜĞÜNDE DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte zaman ve erte albeni sıcaklıklarının 16 dereceye büyüklüğünde düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’da bile ayaz çalışkan olacak. Karadeniz’in faziletli kısımlarında ise sulu kar görülebilir.Share: