Isparta Valisi Okumuş Baruş, mahallelerde incelemelerde bulundu

Isparta Valisi Aydınlık Baruş, Halıkent, Ayazmana ve Vatan mahallelerini görüşme ederek incelemelerde bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Ilbay Baruş, Halıkent Mahallesi’nde bulunan Martir Fıkdan Köse İlkokulu’nu mülakat ederek öğrenciler ve öğretmenlerle kardeş kardeş etti. Baruş, meslek ziyaretinin ardından Muhtar Abidin Yorgancı ile asayiş, eğitim, keyif ve toplumsal müzaheret konularında Halıkent Muhtarlığında düşünce alışverişinde bulundu. Baruş mahallede ayrıca Eş Sağlığı Merkezini ve 112 Müstacel Keyif İstasyonunu birlikte musahabe ederek icraat hakkında bilgelik aldı.

Ardından Ayazmana Mahallesi’ne geçen Ilbay Baruş, kocabaşı Süleyman Kocaer ile bire bir araya geldi. Henüz bilahare Yahya Eksiksizlik Beyatlı İlkokulu’nu konuşma fail Baruş sınıfları gezerek öğrencilerle dostça etti. Baruş mahallede kâin Özel Yetişek Uygulama ve Özel Terbiye Çığır Okulu’nda üstelik öğrencilerle tıpkısı araya gelerek devam fail derslere paydaşlık etti.

Son ziyaretini Yurt Mahallesi’ne gerçekleştiren Vali Baruş Muhtar İzzet Sebep ile görüştü. Baruş mahallede kâin 112 Kumanda Kontrol Merkezi ve Ivedi Afiyet Hizmetleri İstasyonunu dahi konuşma etti.

Share: