Icra Vekili Soylu: “Polis Güçleri intiharları meselesinde FETÖ aracılığıyla başlayan ve hepimizi üzen bu olayı ayrımlı aynı tarafa bağışlamak amacıyla çabayı görüyorum.

Bakan Soylu: “Polis intiharları meselesinde FETÖ eliyle başlayan ve hepimizi üzen bu olayı ayrımlı benzeri tarafa iletilmek için çabayı görüyorum. Bu meselede bunu lüzum konvansiyonel iletişim araçları üzerinden lüzum toplumsal iletişim araçları üzerinden daima namına gündemde tutmak ve polis teşkilatını bunun üzerinden baskılama yöntemini tıpkı izleme, bakışımsız ayrımsız aşama namına gördüğümü ifade etmeliyim”

-“Ayrımsız tarafta polisin uygulamasından şikayet ettiler, aynı taraftan bile tıpkı fitneyi yapmak amacıyla tıpkı basiret gerçekleştirmiş oldular. FETÖ çıkartıyor çünkü yıllarca polis güçleri teşkilatına elini sokup oradan istediği sonuca aksetmek üzere tıpkı çabası oldu”

-“15 Temmuz’dan sonraları bu tamamen elinden alınınca fayrap etmek istediği tıpkı bando durumlar üzerinden bunu sağlayabilir miyim? Bunun yandaşları kim; gâh sol müptezeller, FETÖ’cü müptezeller, yıldırı örgütü mensupları”

-“Buradaki senaryo çok kemiksiz ve degaje. Akıbet kendisine bile polis teşkilatıyla ilgilendiren, intiharlarla ilgili FETÖ kanalları, yurtdışına kaçmış örgüt müptezelleri, kendisine sol diyen gene müptezeller, bunların hepsi tıpkı süreci ortaya koyuyor. Oradan alıyor, TBMM altında bunlar dillendirilmeye çalışılıyor”

-“Burada erek çokça nettir. Türkiye’nin varlık ve güvenini gerçekleştirme etmeye müteharrik polisin konsantrasyonunu becermek, eskitmek, onu kişi işinin odağından fethetmek”

-“2016 yılında de İçişleri Bakanlığı’na geldiğimizde bu olayla cebin karşıyayız. 2016 yılından itibaren bu olayı görünce normal vatandaşımızın intihar sayısından daha efdal ayrımsız intihar sayısını görünce 3 ayrı mücahede hazırlattık”

-“1 polisimizin üstelik intihara teşebbüsü bizim için fazladır. Bu sorunların üstüne gitmek bizim anne görevimizdir”

-” Fransa’dahi hele polislerin yüz binde 34,92’dir. Yani Portekiz’de intihar yüz binde 19,54, Avustralya’birlikte yüz binde 16,9, İngiltere’de beniz binde 16,44, ABD’de yüz binde 16, Türkiye’de ise beniz binde 15,17″

ANKARA – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis intiharlarıyla ilişik açıklama yapıyor.

Share: