Hayali drone’la kar payı dolandırıcılığında 2 milyon TL’yi aşan zayıf

Trabzon’de G.B. adlı aynı kadının, paradigma ve film setlerine drone isticar yahut satışına aracılık ederek kar payı fesih vaadiyle tıpkısı çok vatandaştan servet toplaması üzerine kar payını alamayan ve dolandırıldıklarını iddia eden vatandaşların mağduriyetinin 2 Milyon TL’yi aştığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Trabzon’bile G.B. adlı bire bir kadının paradigma ve film setlerine drone isticar veya satışına tavassut ederek kar payı talan vaadiyle tıpkı çokça vatandaştan mülk topladığı ve drone aldığını tez ederek vatandaşların hesaplarına aydan ayak tabanı ödediği kar payı ödemesini aksatması üzerine 10’u aşkın vatandaş dolandırıldıkları iddiasıyla emniyet ve adli makamlara başvuruda bulundu.

Kar paylarının G.B. aracılığıyla ödenmesinde aksaklık yaşanması konusunda şikayetçi olan vatandaşlar, G.B.’nin esasen drone alımı yapmadığı halde, hayali drone algısı ile benzeri müddet kar payı dağıtarak dolandırıldıklarını öğrendiler.

Fenomen gelin Hanife’yi da dolandırmış

Olayın mağdurları beyninde 2019 yılında Eksiksizlik Erkek ile hayatını birleştirerek Trabzon’de yaşamını sürdüren olay elkızı Hanife ile eşi Kemal Koca’ın da olduğu öğrenilirken, kıygın vatandaşların itimat ve adli makamlara başvurusu sonrasında G.B. adlı eş için Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Öte yandan, kıygın olmasına rağmen güven ve adli makamlara şikayet başvurusu yapmayan vatandaşlar dahi olduğu bilgisi edinilirken, mağdurların sayısının ve dolandırıcılığın boyutunun artacağı öğrenildi. – TRABZON

Share: