DOĞRU Partili Uray Başkanları İstişare Toplantısı Gaziantep’te yapıldı

YANLIŞSIZ Fırka Belediye Başkanları İstişare Toplantısı, Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla Gaziantep’te yapıldı. Özhaseki, YANLIŞSIZ Parti belediyelerinin hizmet ve toplumsal belediyecilik yaptığını vurgulayarak, uymazlık belediyelerinin matlup belediyeciliği yaptığını, elden İstanbul’birlikte alacak belediyeciliği amacıyla 845 milyon liralık harcandığını iddia etti.

AK Parti Yerli Yönetimler Başkanlığı eliyle tevhit edilen ‘YANLIŞSIZ Öğür Şehremaneti Başkanları İstişare Toplantısı’ Gaziantep’te tıpkısı otelde yapıldı. DÜRÜST Parti Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin bile katıldığı toplantıda geçmişten günümüze ve günümüzden geleceğe ‘YANLIŞSIZ Parti belediyeciliği’ konuşuldu. Toplantıda açıklamalarda kâin YANLIŞSIZ Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhasek, “Bizler göreve geldik ve elden hizmet edeceğiz dedik. Kimseyi ayırmadan, bahane üretmeden bakım üreteceğiz dedik. aralıksız demeden işe başladık ve bakım belediyeciliğinin arz domuzuna örneklerini verdik. Içtimai belediyeciliğin da gine bildirme adamakıllı örneklerini verdik. Aşevleri açtık, sağlık ocakları açtık, geda fukaraların evlerine hizmetler yaptık. Sosyal belediyeciliğin yer güzel örneklerini verdik” dedi.

“Hanımefendi kalkmış lafımı çarpıtıyor”

Konuşmasında İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener’e aksülamel gösteren ve kendisine müteveccih eleştirilerine yanıt veren Özhaseki, “Biz göreve gelmeden terminallerde, garlarda yatan insanlar vardı. Ben de geçtiğimiz günlerde bunu dile getirmiştim. Ben bunu söylediğimde Meral Eş beni eleştirmişti. Ama benim kast ettiğim öz bizden esbak dönemlerde garlarda, terminallerde aç ve ilaçsız yatan insanlar vardı. Sonradan tığ göreve geldik huzurevleri yaptık. Onlara uygun tesisler yaptık. Garlarda, terminallerde dallı güllü insanları oralardan alıp insanca yaşamalarını sağladık. Hanımefendi neden lafımı çarpıtıyorsun sen. Toplumsal belediyeciliği o zamanlardan beri hakkıyla yapmaya başladık” ifadelerini kullandı.

“Ağlamaklı üzüntülü geziyorlar ve vakit kaybetmeden kıygın edebiyatı yapıyorlar”

İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu’nun dahi mağdur edebiyatı yaptığını belirten Özhaseki, “Demincek bazı belediye başkanları bekleyerek kötü atıyor ‘işlerimize izin verilmiyor’ diye. Ama biz göreve geldiğimiz gün bizim tek işimize izin verilmezdi. Ego senelerce Anadolu’bile şehremaneti başkanlığı yaptım. Hakkımda yüzlerce sevgili açıldı. Beyefendiye biricik sevgili açılmış. layenkati adliyelerin önüne binlerce herif yığıyorlar, ağlamsı ağlamalı geziyorlar ve hoppadak kıygın edebiyatı yapıyorlar. Sevsinler bu arkadaşları” ifadelerine kayran verdi.

“Biz zamanında boru hattı vurmak için da izin alamazdık”

Yıllar önceki ilk göreve geldikleri zaman önlerine hep engeller çıkarıldığını ve bakım yapmalarına de cevaz verilmediğini tamlayan Özhaseki, “Zamanında yolun bire bir marifetiyle farklı tarafına boru yolu etmek için karayollarından izin alamazdık. Bakım üzere tek kurumdan müsaade alamazdık. Çok şükür nüfuz olduktan bilahare bunları aştık ve envai garip hizmetleri şehirlerimize getirmeye başladık. Şehirlerimizin madun ve dal bina hizmetleri bitti ve Avrupa ile yarışacak şehirler haline geldik. Bizim dönemimizde şehirlerin eli yüzü ortaya daha çok. Şimdi birlikte istem belediyeciliğini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“İstanbul Belediyesi takanak belediyeciliği için geçen yıl 845 milyon para harcadı”

CHP belediyelerinin takkadak matlup belediyeciliği yaptığını birlikte iddia fail Umumi Başkan Yardımcısı Özhaseki, ” Türkiye’üstelik kullanılmamış analog benzeri belediyecilik anlayışı artık. Bu misil nedir diyerek sorarsanız takanak belediyeciliği derim. Hizmet namevcut ama bakım varmış kabilinden gösterme yarışı var. Yâren hareket başında değil ama layenkati hareket başındaymış kabilinden göstermeye çalışıyor kendisini. Bunun üzere da büyük nukut harcanıyor. İstanbul Belediyesi matlup belediyesi amacıyla sabık yıl 845 milyon servet harcamışlar. Bu pekâlâ ayrımsız mal? Toplumsal tesislerin bakımı üzere 12 milyon ayrılıyor, deprem hazırlıkları üzere 495 milyon liralık ayrılıyor ama algı belediyeciliği üzere 845 milyon liralık ayrılıyor. Biricik derdi ‘beni çalışıyormuş üzere, sıcakkanlı ayrımsız adam kadar gösterin’, hatta ‘beni reisicumhur adayı gösterin’ diyor. Hangi efsus kim üzülerek söylüyorum yeni mümasil belediyecilik anlayışı bu oldu. Cebin grubun belediyecilik anlayışı bu oldu” ifadelerini kullandı.

“Kimseyi işten çıkarmayacağız dediler, 25 bin çıkardılar, 65 bin aldılar”

Seçim sonrası göreve gelen uymazlık partili şehremaneti başkanlarının vaatlerinin parçalanmamış tersini yaptığını de vurgulayan Özhaseki, “Temas söylediklerinin da tersini söylüyorlar. Göreve gelirken, ‘tığ bir tane de iştirakçi çıkartmayacağız’ dediler, ‘iştirakçi çıkartırsak namussuzuz, şerefsiziz’ dediler. Bu belediyelerden 25 bin gönül çıkarıldı ve tembel bırakıldı. Diyeceksiniz belki çokça etkin vardı de işten attı ama anca değildi. Bunların adına 65 bin can işe makbuz. Yalnız İstanbul’üstelik 45 bin güç işe alındı. Bölüşerek şu partiye bu büyüklüğünde, bu partiye bu kadar diyerek bozgun yaptılar” dedi.

“Sürekli önümüzü kesiyorlar diyorlar ama verdikleri tekliflerin yüzde 2’sine müfit demişiz”

Hele İstanbul’birlikte CHP’lilerin ‘sürekli önümüzü kesiyorlar’ söylemlerine birlikte tepki gösteren Genel Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Daima önümüzü kesiyorlar diyorlar. Meclislerde faydalı verdiğimiz tekliflerin oranı hoppadak yüzdelik 2. Verdikleri tekliflerin yüzdelik 98’ine peki demişiz. Genel merkezdeki arkadaşlarımıza talimatımız ‘hayırlı benzeri gelişim içinse asla hayır vermeyin amma vefasız ayrımsız hareket geliyorsa buna da peki diyemezsiniz’ dedik. İstanbul Belediyesi 22 sunum istikraz irade etmiş, 21 tanesine tamam demişiz. Kırat ağa döneminde biz istikraz için geldiğimizde hepsine yararlı demişlerdi. Hiçbir şekilde önlerini kesmiyoruz, yararlı demiyoruz” şeklinde konuştu.

“Bugün yeni döl belediyecilik ve Türkiye Yüzyılı’nı temas etmek amacıyla buradayız”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, “Zaman bu özel şehir Gaziantep’te eskimemiş çocuk belediyeciliği ve Türkiye Yüzyılı’nı bahsetmek amacıyla buradayız. Dünyanın medeniyet ve siyasi tarihini incelediğimizde SELIM Tümen belediyeciliği tıpkı zaman yazıyor. 2023’te eskimemiş bire bir boy ve devir yazmaya hazırlanıyoruz. Zaman bu şehirde hars turizmini sürdürebilir kuzuluk beyan etmek, belediyecilik zor iş. Hep makamları gören bire bir kardeşiniz namına görüyorum ki belediyecilikte büyümüş insan gücü, ateş parçası enfrastrüktür gerekiyor. Bu site 2023’e hazır. Türkiye Yüzyılı, Gaziantep Yüzyılı olacak” diye niteleyerek konuştu.

Toplantıya AK Parti Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin yanı sıra DÜRÜST Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, AK Parti milletvekilleri, Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delimsirek, Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, Erzurum Büyükşehir Belediye Reisi Mehmet Hane, Malatya Büyükşehir Şehremini Selahattin Gürkan, Şanlıurfa Büyükşehir Şehremini Zeynel Abidin Beyazgül, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Hedef Zorluoğlu, DOĞRU Fırka Genel Tarz Domestik Yönetimler Komutan Yardımcıları, SELIM Tümen kaza başkanları, kaymakamlık belediye başkanları ve partililer katıldı. – GAZİANTEP

Share: