Erzurum Site Hastanesi “Esas Dostu” ve “Bebek Dostu” unvanlarını aldı

Erzurum’bile kalifiye yatak kapasitesi, arka dozaj teknolojik kuvvetli dokunaklı bakım ile ameliyathaneleri ve biricik şahsiyet odalarıyla vatandaşa konforlu hizmet sunan site hastanesine, Sağlık Bakanlığınca “Esas Dostu” ve “Bebek Dostu” unvanları verildi.

Kentte tahminî 3 sene evvel fiziki enfrastrüktür ve erdemli teknolojiyle donatılarak tutkun kabulüne başlayan, 400 bin metrekare alana yerleşmiş 1570 akak kapasiteli sayrılarevi, çetin bakım olarak bile mergup kalifiye rahatsız odaları, klinikleri ve teknolojik yapısıyla hastalara konforlu hizmet sunuyor.

Eş tevellüt, aylı okulu ve temel oteli ile dahi hizmetlerini sürdüren hastaneye, bire bir müddet ilk Sağlık Bakanlığınca gebelik, mevlit öncesi ve sonrası kadar süreçlerde hizmet faaliyeti ve kalitesinin değerlendirmesi sonucu “Asıl Dostu”, arkası sıra da “Süt Kuzusu Dostu” unvanı verildi.

İl Esenlik Müdürü Gürsel Dolunay, AA muhabirine, asıl ve bebek sağlığını korumaya haddinden fazla ehemmiyet verdiklerini söyledi.

“Bebek Dostu” ve “Temel Dostu” şifahane unvanlarının körpe olmasını dileyen Bedir, hastane yöneticileri ile çalışanlarını tebrik kartı etti.

Başhekim Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Hakkı Başköşe da güvenli ve nitelikli hamilelik süreci ile tevellüt hizmetinin hep temel adaylarının hakkı olduğunu belirtti.

Hastanede asıl ve bebek sağlığını korumaya yönelik faaliyet yaptıklarını anlatan Tör, “Asıl adaylarının gebelik döneminde takibi, eğitimleri, doğuma hazırlanmaları, alışılagelen doğuma özendirilmesi, veladet mahremiyeti, hıfzıssıhha ve konfor standartları, veladet sonu strateji ve temel sütünün devamını hedefleyen standartlara bakarak Sağlık Bakanlığınca yapılan değerlendirmede, hastanemize geçtiğimiz günlerde ‘Çağa Dostu’, 22-24 Kasım tarihleri ortada de ‘Temel Dostu’ unvanı verildi.” dedi.

Başköşe, şifahane çalışmalarının kalitesi açısından bu unvanların koskocaman olduğunu vurguladı.

Başhekim Yardımcısı ve Eş Mevlit Servisi Sorumlusu Doç. Dr. Berrin Kadıoğlu da özveren ve fedakarca müteharrik sayrılarevi ekibine teşekkür etti.

Share: