Ertuğrul Sağlam: “Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor”

– Ertuğrul Sağlam: “Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor”

GÜMÜŞHANE – Deneyimli Ustalık Direktör Ertuğrul Sağlam, Gümüşhane’birlikte Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü tarafından planlı ‘Gençlik ve Spor Söyleşisi’ programına katıldı. Burada Türk futboluyla ilgili soruya Sağlam, “Maatteessüf Türk futbolunu çukurun dibine gönderdik. Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor, maalesef bu seviyede” sözleriyle karşılık verdi.

Gümüşhane Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen programa görmüş geçirmiş maharet direktör Ertuğrul Akva ile Gümüşhane Belediye Reisi Ercan Çimen, Cahillik ve Spor İl Müdürü Derviş Atalay, Gümüşhane Sportif Cerrahi Müdahale A.Ş. Kulüp Başkanı Ertürk Yakut, akademisyenler, öğrenciler ve futbolseverler katıldı.

Memleketi Gümüşhane’üstelik olmaktan muhit büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Kuvvetli, salondakiler tarafından namına yöneltilen soruları cevaplandırdı.

“Türk futbolu gömülmeyi bekliyor”

Salondaki benzeri mektepli yoluyla Türk futbolunun durumu ve düzelmesi amacıyla ne yapılması gerektiği sorusunu cevaplandıran Sağlam, “Maalesef Türk futbolunu çukurun dibine gönderdik. Şu anda Türk futbolu gömülmeyi bekliyor, maalesef bu seviyede. Hz. Ali’nin çok domuzuna tıpkısı sözü var, ‘Eğri cetvelden, akıllıca cızık sokak’ diye. Biz yemeden içmeden cetveli kullananı değiştirerek bu çizgiyi düzelteceğimizi düşünüyoruz. O cetveli kime kullandırırsanız kullandırın ego birlikte kullansam, sen bile kullansan, futbolda Fatih Anlam, Şenol Gün birlikte kullansa, Mourinho’yu birlikte getirseniz, Jürgen Klopp’u üstelik getirseniz o çizgilik eğriyse yemeden içmeden kullananı değiştirerek çizgiyi düzeltemezsiniz. Önceki insanı yöneltmek geçişsiz. Yamuk insandan doğru hisse senedi çıkmaz. Maalesef böyle ayrımsız sıkıntımız var” dedi.

“İnşallah Gümüşhanespor’u layık olduğu yerlere bilcümle beraber çıkarırız”

Zifos hazırda çalıştırıcılık yapmadığını ve bu müddet içre deneyimlerini gençlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Ertuğrul Sağlam, TFF 3. Lig’da uğraş fail Gümüşhane Sportif Cerrahi Müdahale A.Ş’ye ilerleyici süreçte destek vereceğini belirterek, “Burada kalkmak beni bahtiyar ediyor. Şu anda çalışmıyorum istirahatteyim. Futbol sahasında harcayamadığımız emekleri topçu kardeşlerimize veremediğimiz bilgileri bu şekilde fırsatlar oluşturarak siz gençlerimizle paylaşmak, evvelden yaşadığımız tecrübeleri sizlerle tutmak bana bahtiyarlık veriyor. Gümüşhane futbolu adına tıpkı beklentimizi ayrımsız isteğimizi sayın Belediye Başkanımızla beraber, kulüp başkanımızdan üstelik istiyoruz tıpkı Gümüşhaneli namına. Ego evvel kendisine verdikleri desteklerden ortalık başkanımıza antrparantez teşekkürname ediyorum. İnşallah sunturlu tıpkı seriye başladık bu sıra bitmeme şayan ve önceki planda Gümüşhanespor’umuz gine 2. Lig’birlikte mücadelesine devam eder. Ondan sonra biz de elimizden geldiğince yardım yapar ve Gümüşhanespor’u Gümüşhanelilerin daha dahi mutlu olacağı yerlere, müstahak olduğu yerlere dahi bilcümle beraber çıkarırız” diyerek konuştu.

Share: