ERMENİSTAN SALDIRILARINDA ŞEHİT OLAN AZERBAYCAN ASKERLERİ İÇİN İHSAN YEMEĞİ VERİLDİ

IĞDIR’birlikte hayatiyetli Azerbaycanlılar ile Iğdır Azerbaycan Evi Derneği vasıtasıyla Ermenistan saldırılarında şehit olan askerler üzere armağan yemeği verildi.

Iğdır’üstelik hayat dolu Azerbaycanlılar ile Iğdır Azerbaycan Evi Derneği aracılığıyla Ermenistan ordusunun Kelbecer, Laçın ve Daşkesen bölgelerinde düzenlediği saldırılarda şehit olan Azerbaycan askeri üzere Hacı Hacer Yusuf Camii aşevinde aşındırmak programı düzenlendi. Ahiret Yolculuğu edenler üzere verilen, bölgede ‘dürü yemeği’ adına adlandırılan yemek programı, Iğdır Ehlibeyit Alimler Derneği Başkanı Zeki Tümay ve Cafer Yücal’ın Kur’an-ı Bonkör okumasıyla başladı. Şüheda üzere duaların yapıldığı programda konuşan Iğdır Azerbaycan Evi Cemiyet Başkanı Başkomutan Ünsal, Ermeniler abat durmuyor. 44 ahit süren savaştan yenilgiyle çıktılar, ancak uslanmadılar. Seçme fırsatta Azerbaycan topraklarına saldırıyorlar. Dinç Azerbaycan ordusu gereken cevabı veriyor. Son Ermeni saldırısında şehit olan askerler amacıyla Iğdır’de canlı Azerbaycan vatandaşlarıyla bir araya gelerek imece usulü ödül yemeği verdik. Şehitlerimizin ruhu çalgılı çağanaklı olsun. Katkı sağlayıcı herkese teşekkür ediyoruz. Değme ahit Türkiye olarak Azerbaycan’ın yanındayız. Olmaya birlikte bitmeme edeceğiz diye niteleyerek konuştu.

Iğdır’dahi kıvrak Azerbaycanlılar dahi martir olan askerler için rahmet dileyip, Azerbaycan ordusunun Ermenistan’a gereken dersi verdiğini ve savaşmaya hazır olduklarını söyledi.Share: