Edirne’de kursu tümleç Motosikletli Yunus Timi gösteri yaptı

Edirne’birlikte katıldıkları kursu başarıyla bitiren Motosikletli Yunus Timi eylem gerçekleştirdi.

İl Güvenlik Müdürlüğü Motosikletli Yunus Timi, Sarayiçi’nde yapacakları eylem öncesi hazırlıklarını tamamladı.

Itimat Müdürü Mustafa Alçalar ve Baro Başkanı Gökhan Karakoç alana motosikletleriyle geldi.

Akrobasi şovu özden izlenen yunus timleri, gösteri sırasında suçluyu yakalama anını canlandırdı.

Güvenlik Müdürü Alçalar, gösterinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, 8 ayvaz, 4 karı polis memurundan oluşan timin katıldıkları kursta muhtelif sınavlar ve testlerden geçtiğini söyledi.

Timin fiziki ve ruhsal testleri başarıyla tamamladığını belirten Alçalar, “Burada 5 hafta ehlihibre eğiticilerden ağırşak gördüler. Kursu başarıyla tamamladılar ve kâffesi birer yunus polisi oldu.” dedi.

Müdürlükte 16 yunus polisinin çalıştığını dile getiren Alçalar şunları kaydetti:

“6 kullanılmamış polisimizle bu arada Edirne’bile 22 yunus polisimiz oldu. Özge 6 yunus polisimiz de Keşan’dahi fariza yapacak. Polisin görevi iki çeşittir. Birisi önleme görevi vardır; suçu işlenmeden önceki görev yaparlar ve suçun işlenmesini önlerler. Ötekisi adli görevidir, cürüm işlendikten sona suçluları yakalar. Bu iki görev anlamında dahi yunus polislerimiz haddinden fazla bol fariza yapıyorlar. Yunus polislerimiz halkın gözünde birlikte çokça bol tıpkı yerdeler. Bütünü canla başla çalışıyor. Eskimemiş arkadaşlarımıza ve henüz eski arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. Tanrı ilçe bela vermesin, ömre bedel olsun diyorum.”

Açıklamanın ardından motosikletlerine binen Alçalar, Karakoç ve Motosikletli Yunus Timi site turu yaptı.

Share: