Edirne Bağımlılıkla Savaş Eş Güdüm Oturmuş, Ilbay Kırbıyık başkanlığında toplandı

Edirne Bağımlılıkla Savaşım Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, toplantıda İl Sağlık Müdürü İshak Yıldırım, ayrımsız eski toplantıda alınan kararlar ve bu kararlar ait yapılan icraat hakkında bilgiler içeren ayrımsız yemek gerçekleştirdi.

Özellikle bağımlılıkla mücadelede tespit, terbiye, bilinçlendirme ve farkındalık tevlit konularında yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, katılımcılar konuyla ait düşün, teklif ve projelerini paylaştı.

Toplantı sonunda değerlendirmelerde mevcut Ilbay Kırbıyık, özellikle metal satıcılarına yönelik amansız tıpkısı izleme içerisinde olunduğunu belirtti.

Uyuşturucuyla mücadelenin süreceğini vurgulayan Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Hem inanma hem uyanık hem gümrük tarafı çok kırıcı şekilde bu mücadeleyi sürdürecektir. Bu konuda hepimizin çok pahal kapasitesi var. Belediyenin ayrı ayrımsız kurumsal kapasitesi var. Üniversitenin ve sivil topluluk kuruluşlarının ayrı kapasiteleri var. Bunların cins olduğunca maksimum ölçüde bu işler amacıyla kullanılması gerekiyor. Burada beher arkadaşımızdan, yetkilimizden maksimum mücahede bekliyoruz. Hem kurumsal anlamda mücadeleyi en üst seviyeye çıkarmamız geçişsiz, hem birlikte içtimai farkındalık anlamında herkesin çaba etmesi gerekiyor.”

Vali Kırbıyık, uyuşturucuyla mücadelede eğitim bilimi ve farkındalık çalışmalarının da yüce olduğunu vurguladı.

Trakya Üniversitesi ile bu konuyla ilişik millî çapta patırtılı getirebilecek terbiye programı yapılabileceğini belirten Kırbıyık, şöyle bitmeme etti:

“Ünlü simalar birlikte getirilerek belirli eğitimler yapılabilir. Gerçekli bizim bu farkındalığı arttırıcı çalışmalar yapmamız gerekiyor. Herhangi Bir soy saraka etkinlik programlarında, insanların ayrımsız araya geldiği değme programda esrar ile mücadeleye, bağımlılıkla uğraş üzerine muhakkak bire bir farkındalık oluşturulmasını arkadaşlarımızdan bekliyoruz.”

Share: