“Diyarbakır, Kürdistan’ın tıpkısı parçasıdır” diyen CHP’li Nevaf Bukağılık için “terör örgütü propagandası tahsis etmek” suçundan anket başlatıldı

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda sarf ettiği “İktidarımızda HDP’ye vekâlet verilebilir” çıkışı Budun İttifakı ortağı İYİ Parti ile gerilim yaratırken, bu nöbet de CHP Fırka Meclisi Üyesi Nevaf Bilek katıldığı tıpkı etkinlikte verdiği röportajda ruzname yaratacak ifadeler kullandı.

CHP’Lİ BİLEK’TEN TARTIŞMA YARATICI “DİYARBAKIR ÇIKIŞI”

Bilek, katıldığı ayrımsız etkinlikte verdiği röportajda ” Diyarbakır, Kürdistan’ın tıpkısı parçasıdır” ifadesini kullandı. Bukağılık’in yaptığı açıklama şişman aynı tartışmanın fitilini ateşlerken içtimai medyada çokça sayıda tepkiye illet olan sözlerin İYİ Tümen cephesinde kuşkusuz fiyat bulacağı ise nazik düşkünlük konusu oldu.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Öte yandan CHP Öğür Meclisi Üyesi Güç’in Diyarbakır ile ait sözlerine alelhusus Twitter üzerinden onlarca kullanıcı yazdıkları az çok anif yorumlarla aksülamel gösterdi.

BAŞSAVCILIK İFADELERİ İNCELEDİ

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Nevaf Bukağılık’in 10 Eylül’bile Diyarbakır model Yenişehir ilçesinde gerçekleştirilen CHP’nin Olağanüstü İl Başkanlığı Kongresi’nde bire bir göstergeç kanalına Kürtçe yaptığı açıklamada kullandığı ifadeleri inceledi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Diyarbakır Cumhuriyet Altını Başsavcılığı, televizyon kanalına açıklamasında “Diyarbakır, gerçekten Türkiye Kürdistanı’nda şanlı, tarihi tıpkısı şehrimiz. Balaban ayrımsız şehrimiz.” ifadelerini kullanan Kuvvet hakkında “terör örgütü propagandası fayrap etmek” suçlamasıyla soruşturma başlattı.Share: