Devlet Tiyatroları 9 ilde 5 değişik oyunla Anadolu turnesinde

Celal Tiyatroları, 24-30 Ekim’de 9 ilde 5 farklı oyunla sanatseverlerle buluşacak.

Fehamet Tiyatroları Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 6 gün sürecek turnede, Kahramanmaraş, Gaziantep, Samsun, Çorum, Görgülü, Denizli, Edirne, Tekirdağ ve Balıkesir’de oyun sahnelenecek.

Turne programı çerçevesinde İstanbul Izzet Tiyatrosu, Bülent Usta’nın yazdığı, Yüce Atilla Şendil’in yönettiği “Bay Z.” adlı oyunu 25 ve 26 Ekim’de Kahramanmaraş Soylu Fazıl Kısakürek DT Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Gaziantep Mazbut Kutlar Sahnesi’nde izleyiciyle buluşturacak.

Ankara Izzet Tiyatrosu, Markka St. Germain’in yazdığı, Buğur Koçtepe’nin çevirmenliğini ve yönetmenliğini yaptığı “İzafiyet” oyununu 25 ve 26 Ekim’de Samsun DT Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Çorum DT Sahnesi’nde beğeniye sunacak.

Trabzon Mehabet Tiyatrosu, Matei Visniec’in yazdığı, Ahmet Güngören’in çevirdiği ve Maksat Çidamlı’nın yönettiği “Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor” ile 25 ve 26 Ekim’de Okumuş Dr. Hidayet Sayın Kültür Merkezi Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Denizli Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi DT Sahnesi’nde peyrev karşısına çıkacak.

Bursa Ihtişam Tiyatrosu, Çarpışma Dinçel’in yazdığı, Ilgım Uluyol Karanfilci’nin yönettiği “Uçurtmanın Kuyruğu” oyununu 25-27 Ekim’de Edirne DT Sahnesi, 29 Ekim’de ise Tekirdağ Yahya Eksiksizlik Beyatlı Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşturacak.

İzmir Şevket Tiyatrosu dahi Neil Simon’un yazdığı, Cemil Büyükutku’nun çevirdiği ve Dünya Serter’in yönettiği “İkinci Caddenin Mahkumu” ile 27 ve 28 Ekim’de Balıkesir Maltalık Kurultay ve Kültür Merkezi’nde sahnede olacak.

Share: