CHP’li Özel’den, Mehmet Mualla Çelebi’nin SELIM Parti saflarına geçmesine kaba reaksiyon: Kendisini haksız yere dama sokan partinin siyasetçileriyle başarılar

CHP Grup Başkanvekili Özgür Hususi, partisinin Bursa İl Başkanlığı eliyle planlı matbuat toplantısında konuştu. Gündemdeki konulara ait değerlendirmelerde kâin Özel, AK Öğür saflarına mürur kararı düz Hür İzmir Mebus Mehmet Şanlı Çelebi’ye sert sözlerle yüklendi.

“SİLAH ARKADAŞLARINI BU SÜREÇTE SATMIŞTIR”

Mehmet Büyük Çelebi’nin DÜRÜST Parti’ye geçmesini CHP’ye müteveccih bire bir operasyon kendisine nitelendiren Özel, “Çelebi öğür değiştirince matbuat mensubu bana istifham sormuştu. Ego üstelik demiştim kim saray operasyonlarıyla Cumhuriyet El Partisi’nin önünü kesemezler. O dönemde tepkiler gösterdiler. Ne saray operasyonu diyerek. Nereye geldik günün böylecene? Hıyanet sana saray. Çok kötü ayrımsız şey. Çokça seveni kalmadı. Dizge üzülüyor ama yapılan işe. 3 aydır RTÜK’te benzeri üyelik gereksiz. Saylav sayısına bakarak dağıtılıyor. Düne kadar kim sayılara göre o üye İYİ Parti’ye düşüyor. 3 aydır RTÜK başkanı olacak saray zebanisi meclise yazıp, kullanılmamış RTÜK üyesini seçin demiyor. Dese İYİ Öğür’ye gidecek. O sırada birileri mezata çıkacak, arıyor. Acep şöyle balıketinde aynı husus bulup üstelik partiye kazandırabilir miyim diyerek düşünüyor birileri. O hesabın o pazarlığın adı zaman Mehmet Büyük Çelebi olmuş arkadaşlar. Ferda yazıyı edipler. RTÜK üyeliği gider. Mehmet Mehabetli Çelebi tıpkı RTÜK üyeliği karşısında gelişigüzel savaş ettiği, görev yaptığı kumpaslarla mapushane yattığı, bazılarının hayatını kaybettiği zırh arkadaşlarını bu süreçte satmıştır” dedi.

“TANRI KİMSEYİ BU DURUMA DÜŞÜRMESİN”

Çelebi’nin RTÜK üyeliği üzere ‘U’ dönüşü yaptığını rapor fail Hususi, “Mehmet Uca Çelebi’ye başarılar diliyorum. Atatürk’e idam cezası fermanı çıkaran Vahdettin’in savunucularıyla Vahdettin’in savunucularının partisinde namına başarılar dilerim. Mehmet Büyük Çelebi’ye yerel seçimlerde üç ilkokul kişinin kafasını karıştırır mı acep diye Osman Öcalan’ın ayağına TRT kameramanı, muhabiri yollayanların partisinde başarılar dilerim. Kendisini nahak yere yere bire bir derinti komutanıyla gelişigüzel hapishaneye dama sokan partinin siyasetçileriyle başarılar dilerim. Öz adıma da şöyle benzeri husus var. Ferda vesair dolaşma Kemal As dahi Ege Bey dahi bunu anılarında yazar, biz da yazarız. Biz gepegencecik bir teğmenin tıpkısı kızı sevmişti. AK Tümen’yle FETÖ kolektif kumpasla o teğmeni cezaevinde tutuyorlardı. O mülazım varmak istiyordu. ‘Nikah şahidini nereden bulurum’ diyordu. Kemal Satış ve Iye Ağbaba ile cezaevine gittik. Tığ; bu bayrak, bu vatan, bu yerey için kasem içmiş bire bir teğmenin nikahına tanıklık etmiştik. Zaman benzeri RTÜK üyeliği üzere cebe arkadaşlarını satan birinin ‘U’ görüşüne tanıklık ediyoruz. Siyasetin bu tarafı birlikte yaşanılmayası benzeri canip ama hepimiz bundan ibret alıyoruz. Cenabihak kimseyi Mehmet Büyük Çelebi ve buna tenezzül eden SELIM Tümen’nin durumuna düşürmesin” şeklinde konuştu.

2013 yılında Ergenekon Davası kapsamında Hasdal Askeri Cezaevi’nde tutuklu kâin Teğmen Mehmet Büyük Çelebi’nin nikah şahitliğini CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yapmıştı

“AK PARTİ İLE BİR BIRICIK ERKEN SEÇİME GİDERİZ”

Hususi, bire bir gazetecinin ‘Neden sansür yasası gündemdeyken başörtüsüyle gündemi değiştirdiniz, YANLIŞSIZ Parti ile CHP yakınlaşıyor mu?’ sorusunu ise “40 maddelik kanunların 1-1,5 günde geçtiği divan tutanaklarında sayısız kat sayı var. Bu yasa 5 aydır geçmiyor. CHP’nin direnci yardımıyla. Güzeşte hafta da elden 12 konu geçti. Balaban tıpkı direnç gösteriyoruz. Vekil demokrasiyle çöz tüzüğün ve anayasanın halk verdiği hep imkanları, bilcümle obstrüksiyon yöntemlerini kullanıyoruz. Bu hafta da kullanmaya bitmeme edeceğiz. Sonradan Kanunuesasi Mahkemesi var, sonraları bunu millete terennüm etmek var. Doğrudan gelen ve kullanılmayan ayrımsız imkan namevcut. Amma bu ikilemin şöyle bire bir akla yatkın tarafı var. Aynı tarafta basını sansürleyenler, gayrı tarafta iktidarlarını dayandırdıkları ayrımsız mağduriyeti özgürlük alanına çevirmeyi önerenler tartışıyor. Bu yöntem tarihi açısından bile bulunmaz aynı muadele, eşsiz tıpkı ikilemdir. Ego burada ayrımsız zafiyet değil tıpkı tarihi teşrih sukut kendisine görüyorum. Biz Türe ve Kalkınma Partisi’yle tıpkı bir tane şeye gideriz er seçime gideriz. İstiyorlarsa gelsinler gidelim. Onlardan yana sakıt ağacın gölgesinde durmayı suç sayarız. Onlardan yana uçar kuşa gözümüzü değdirsek gözümüzün nurunu tutumsuzluk eylesin.” diye niteleyerek yanıtladı.

Share: