Bursa merkezli yanlışlık örgütünün tırlardaki değerli madenleri gasbettiği ortaya artık

Bursa merkezli suç örgütü operasyonunda yakalanan şüphelilerin, ev dışından mevrut altın maden iki canlı tırları zırh zoruyla gasbettikleri öğrenildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaş Şubesi ekiplerinin, Bursa, İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Antalya, Manisa ve Artvin’bile düzenlediği ve gözaltına alınan 18 zanlıdan 11’inin tutuklandığı operasyonla ilişkin eskimemiş detaylar ortaya çıktı.

Şüphelilerin ancak dışından özellikle Türk cumhuriyetlerinden mevrut tırları çizik kapılarında takibe aldıkları, aynı süre bilahare durdurup şoförlerini cebe zoruyla alıkoyup kasalarındaki değerli maden ve metalleri gasbettiği belirlendi.

Polis kamerasıyla kaydedilerek paylaşılan operasyon görüntülerinde, Özel Harekat ekiplerinin dahi desteğiyle dominant yapılan adreslerde şüphelilerin gözaltına alınması meydan aldı. Kayıtlarda, bir şüphelinin konusunda çarşaf örterek saklandığı balkonda yakalandığı görülüyor.

Bursa Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, İl Inanma Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaş Şubesi ekiplerince “yanlışlık harıldamak üzere silahlı teşkilat yapmak, yönetmek ve uzuv girmek, teşekkül kapsamında silahlı soygunculuk ve kişiyi hürriyetinden yoksun eylemek” suçlarından 18 kaknem gözaltına alınmıştı.

Adliyeye atıf edilen zanlılardan biri savcılık sorgusunun, 6’sı çıkarıldıkları nöbetçi barış ceza hakimliğince adli kontrolle erkin mevdu, V.K, C.B, A.B, E.A, İ.K, S.K, F.Y, M.Ç, K.K, M.D. ve D.G. tutuklanmıştı.

Operasyonda 4 ruhsatsız tabanca ve 9 fişek ele geçirilmişti.

Share: