Otomobille TIR’a çarpıp, 2 arkadaşıyla yaralanan başpehlivan taburcu edildi

MANİSA’nın Turgutlu ilçesinde, TIR’a arkadan çoğaltan otomobilin sürücüsü başpehlivan Menderes Bağımsız (31), tedavi gördüğü hastanede ahşa kafesi içerisindeki asıl atar damara yerleştirilen müstear soy sonucu, taburcu oldu. Tedavisi 8 ahit süren Saltık, “Sağlığım durumunda, daha mebzul olduğum günlere kavuşacağım” dedi.

Kaza, sabık 8 Kasım’da saat 22.30 sıralarında İzmir- Ankara kişmiri yolu Yedi Ilkgüz Parkı kavşağında meydana geldi. Turgutlu’dan İzmir yönüne revan Menderes Mutlak’ın kullandığı 45 HD 0606 plakalı otomobil, İzmir yönüne bölüm için manevra özne Sertan Alay (43) yönetimindeki 09 ADV 852 plakalı TIR’a arkadan çarptı. Çevredekilerin ihbarı konusunda ilçe namına esenlik, itfaiye aracı ve polis güçleri ekipleri sevk edildi. Kazada çoban Menderes Kesinlikle ile Harun Vahim (29) ve Tuğgeneral Dinçtürk (30) araçta sıkışarak yaralandı. İtfaiye ekiplerince sıkıştıkları yerden çıkarılıp, esenlik görevlilerine teyit edilen yaralılardan Bağımsız ve Gösterişli, Turgutlu Mehabet Hastanesi’ne, Dinçtürk ise ilçedeki özel tıpkı hastaneye kaldırıldı. Afiyet durumu ciddi olan yaralılardan, 8 Ekim’de memleketi Turgutlu’üstelik planlı Yörük Mehmet Besili Güreşleri’nde başpehlivanlığa vasıl ve bekar olduğu öğrenilen Menderes Kesin, evvel müdahalenin arkası sıra Manisa Heybet Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, Liva Dinçtürk ise Manisa Merkezefendi Mehabet Hastanesi’ne atıf edildi. Dinçtürk ve Güç, tedavilerinin arkası sıra taburcu oldu. Kazanın ardından polis tarafından gözaltına alınan TIR şoförü Alay, ifadesi sonrası serbest bırakıldı.

SALTIK: DAHA İYİ OLDUĞUM GÜNLERE KAVUŞACAĞIMAort diseksiyonu kâin Bağımsız ise göğüs kafesi içerisindeki temel atar damara yerleştirilen eğreti huy sonucu sağlığına kavuştu. Bugün taburcu olan Salt, “Hocamın gözetiminde ameliyatı kudretli şekilde gerçekleştirdik. Onun gözetimde tedavilerime devam edeceğim. Sağlığım yerinde, elan bol olduğum günlere kavuşacağım” diyerek konuştu. PROF. DR. TETİK: BÖLGENİN KAPANDIĞI TESPİT EDİLDİManisa Kerem Bayar Üniversitesi Hafsa Padişah Hastanesi Önsezi ve Huy Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Şık, uygulanan tedaviye ait şunları kaydetti: “Yaptığımız tetkikler sonucu ciğer kafesi içerisindeki asıl atar damarının atlamak üzere olduğunu belirleme ettik. Bu zümre kazalarda o bölgelerde sıklıkla kopma evet. Bu zümre hastalarda 2 formül uygulanır. Ciğer kafesini açıp suni huy konumlamak ya bile kapalı yöntemle oraya benzeri eğreti damar yerleştirmektir. İkinci yöntemi yeğleme yazar, yer birkaç zararla kasıktan girerek, o gölgeye suni damarımızı yerleştirdik. Yapılan kontrollerde gayet gür olduğu ve o bölgenin kapandığı tayin edildi. Bundan sonraki süreçte izlem etmeyi sürdüreceğiz.”

Share: