BBP Umumi Başkanı Destici, 741. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Ihtifal ve Yörük Şenlikleri’nde konuştu Açıklaması

Balaban Bağlantı Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici,”Rastgele hangi kadar birileri Türk tarihinin alelhusus Cumhuriyet Altını öncesini akseptans etmeseler da ya de dillendirmeseler üstelik hassaten İzmir Büyükşehir Belediye Reisi örneğinde olduğu kadar hadsizleşerek, çirkinleşerek, hümayun ecdadımıza Fehamet-i Osman-ı Ali’yi kurarak cihana hükmeden Osmanlı’evet hakaret etme edepsizliğini yapsa de tığ ecdadımıza cemaat çıkmaya devam edeceğiz.” dedi.

Destici, Bilecik’in Söğüt ilçesinde düzenlenen 741. Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Ihtifal ve Yörük Şenlikleri’nde yaptığı konuşmada, Türkmen ve Yörüklerle alay malay olmanın çekicilik, mutluluk ve onurunu yaşadığını söyledi.

Söğüt ruhunun oluşmasında Ertuğrul Gazi ve Osman Gazi büyüklüğünde Şeyh Edebali’nin üstelik şişman rolünün bulunduğunu belirten Destici, şöyle konuştu:

“Birey çekişen mazlumların sesi, gözü ve çığlığı olmalıyız. O topraklarda baştan mazlumların devası olmak amacıyla Türk ve Mutekit kardeşlerimizin havari kalkanı kalkmak üzere baştan dünyada adaletin ve hakkın hakim olması üzere peyda olmak ama faal benzeri şekilde isabet etmek mecburiyetindeyiz. Bunu burada, toprağa sakıt tohumu, üç kıtayı, yedi iklimi gölgesine sığdıracak ağıl getiren ruhu baştan bularak fakat başarabiliriz. Bunu temelinde adaletin, ahlakın, imanın olduğu bire bir hile anlayışıyla ancak başarabiliriz. Asırlarca, nesillerce burada gururla aşkla imanla yeni zaferlerimizle gelişigüzel toyumuzu kutlamaya devam edeceğiz.”

Çanakkale, Malazgirt, 30 Ağustos ve Halas Savaşı zaferlerinin hepsini benimsediklerini vurgulayan Destici, “Gelişigüzel hangi büyüklüğünde birileri Türk tarihinin hele Cumhuriyet öncesini kabul etmeseler bile ya üstelik dillendirmeseler bile hassaten İzmir Büyükşehir Belediye Reisi örneğinde olduğu üzere hadsizleşerek, çirkinleşerek, hümayun ecdadımıza Azamet-i Osman-ı Ali’yi kurarak cihana hükmeden Osmanlı’ya hakaret ika edepsizliğini yapsa üstelik tığ ecdadımıza topluluk çıkmaya bitmeme edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Mustafa Destici, Cumhuriyet’in değerlerine birlikte eş çıktıklarını, herkesin bu değerlere korku göstermesi gerektiğini dile getirdi.

Önemli sorumlulukları olduğunu anlatan Destici, şunları kaydetti:

“Kardeşlerimize, dindaşlarımıza, soydaşlarımıza Balkanlar’daki, Ölçülü Doğu’daki, Kafkaslar’daki kardeşlerimize, kardeşlerimizin canlarına, mallarına, onurlarına, hukukuna ehil çıkmak, erbap çıkabilmek amacıyla bugünden katbekat dallı güllü görünmek, bugünkünden katbekat elan aktif kalkmak üzere katbekat henüz aşkın hizmet etmek mecburiyetindeyiz. Osmanlı maalesef çıktı Afrika’de bulunmayan amma elhamdülillah zaman Türkiye Cumhuriyeti Afrika’birlikte var. Birileri istemese üstelik Fransa’sı, ABD’si, İngiltere’si senelerce Afrika’birlikte bizim olmamızı istemese de Osmanlı’nın torunları bugün orada var ve var olmaya bitmeme edecek inşallah. Zenci Yarımadası’nda de belli aynı müddet var olmadık. Amma orada bile var olmaya bitmeme edeceğiz. Irak’ta hele Türkmeneli bölgesi özellikle atılmak üzere orada birlikte yeniden var olacağız ve olmaya devam edeceğiz. Suriye’üstelik dahi Lübnan’da bile Kudüs’te bile Balkanlar’da bile Kafkasya’de bile cemaziyelevvel Osmanlı vardı, mahsus ayrımsız süre bizi oralardan ırak tuttular ama bugün Türk milleti, Türk devleti ve Türk ordusu o bölgelerde gözükmeye başladı ve inşallah daha dallı güllü tıpkı şekilde oralarda var olacağız.”Share: