Bahşılı Belediyesinden ulaşım desteği

Kırıkkale’nin Bahşılı Belediyesi tarafından 65 gözyaşı üstü, martir aileleri, gazi ve malullere elektronik otobüs kartı dağıtıldı.

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Galebe Uğurlu, ilçedeki şehit aileleri, gaziler ve maluller ile 65 yaşının üzerindeki vatandaşların şişko ulaşımda ücretsiz seyahat etmeleri amacıyla elektronik deneyli verdiklerini söyledi.

Makamda düzenlenen etkinlikte konuşan Tekin, “İlçemizdeki şehit aileleri, gazilerimiz ve maluller ile 65 yaşının üzerindeki vatandaşlarımızı havi 150 kişiye elektronik bilgili dağıttık. Otobüslerde her vatandaşa ücretsiz ayda 60 biniş hakkı verildi. Vatandaşlarımızın günde iki nöbet kartlarını okutarak gidip gelme hakları bulunuyor. Onlara tanınan kontenjanları aşarlarsa yüzdelik 20 indirimli imla yapılabilecektir. Bu kartlar Bahşılı’birlikte geçiyor” dedi.

Belediyeyi 43 milyon borçla antlaşma aldıklarını rapor eden Tekin, “Belediyede 8 milyon lira namus borcu ödemesi yaptık. Düzenli maaş ödüyoruz ve bir nice yeşillik düzlük yaptık, yapmaya dahi bitmeme ediyoruz inşallah. Evvel Allah’ın sonraları sizlerin duaları ile başarıyoruz. 5 pasaj otobüs aldık, günde bine mail öğrencilerimizi da ücretsiz taşıyoruz. Yeni uygulamamız görklü olsun. Sizlerden dua bekliyoruz. Eksantrik da benzeri talebimiz yoktur sizden” diye niteleyerek konuştu. – KIRIKKALE

Share: