Atila Sertel’den Hükümete Düzce Üzerinden Tenkit: “İzmir’i Illet Facia Bölgesi İlan Etmediniz? İzmir’e, İzmirli’ye Kastınız Nedir”

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın 5.9’luk sarsıntı yaşanan Düzce’yi, “Umumi Hayata Deli Dolu Kıran Bölgesi” car ettiklerini açıklamasının ardından CHP İzmir Saylav Atila Sertel, 2020 İzmir depremini anımsattı. Sertel, “30 Teşrinievvel 2020’de çok kırıcı tıpkısı sarsıntı yaşayan, ölümlerle sarsılan, yıkılan binaları ile kötü olan İzmir’i illet afet bölgesi car etmediniz? İzmir’e, İzmirli’ye kastınız nedir, açıklayın” dedi.

Sertel, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Sarsıntı Araştırı Enstitüsü’ne göre 6.9, AFAD’a bakarak ise 6.6 kadar olan 30 Ekim İzmir depremini anımsattı. Sertel toplumsal medyadan yaptığı açıklama ile şu soruyu gündeme getirdi:

DÜZCE KARARI DOĞRU DESTEKLİYORUM

“Düzce’nin zelzele sonrası facia bölgesi zar edilmesi kararı doğrudur, destekliyorum. Ancak 30 Teşrinievvel 2020’de çok ateş tıpkı zelzele dinamik, ölümlerle sarsılan, yıkılan binaları ile darmadağın olan İzmir’i illet kıyamet bölgesi ilan etmediniz? İzmir’e, Izmirli’ye kastınız nedir, açıklayın.”

Share: