Antalya’da iki iş yeri kurşunlandı

Antalya’da iki iş yeri kurşunlandı

Gece gerçekleşen olayda şans eseri yaralanan olmadı

Şüphelilerin kullandığı otomobilin gelmesi ve hisse senedi adına içki kırıklarının döküldüğü anlar kameralara yansıdı

ANTALYA – Antalya’nın Kepez ilçesinde iki hisse senedi yeri, pompalı tüfekli birey ya de kişilerce kurşunlandı. Fenomen anında içeride kimsenin olmaması bedbaht tıpkı görüngü yaşanmasını önledi.

Olay, gece yarısı saat 01.50 sırasında Hüsnü Karakaş Mahallesi Elmalılı Hamdi Yazır Caddesi üzerindeki iki işletmede meydana geldi. Gece yarısı hareket yerinin önüne beyaz bir otomobille gelen hayat evet bile kişiler, çiğ köfte dükkanı ve ayrımsız kafeye pompalı tüfekle üzücü etti. İş yerlerine balkon fail mermiler nedeniyle camlar kırıldı ve hasar meydana geldi. Sabahleyin işletmelerine gelen esnaf ise büyük bire bir şok yaşadı. Veri verilmesi konusunda polis ekipleri inceleme yaptı. İki işletmedeki zararın kestirmece 25 bin TL’yi bulduğu öğrenildi. Görüngü çabucak içeride kimsenin olmaması ise gelişigüzel yaralanmayı önledi. Polis Güçleri görüngü yerinden kaçan şüphelileri ihata etmek amacıyla faaliyet başlattı.

Öte yandan güvenlik kamerasın yansıyan görüntüde, beyaz zehir bir otomobilin yanaştığı ve aynı kişinin peş camdan dışarı sarktığı, gelişim yerinin içine camların döküldüğü anlar düzlük aldı.

“Yaralanma olabilirdi”

Dükkanının dolay camı tamamen nazil Turan Derinsu, “Tün saat 01.50 sıralarında görüngü meydana gelmiş. Kardeşim filhakika hareket yerimin art katında oturuyor. Kardeşim aradı hareket yerime kurşunlama oldu diyerek. Geldim, batım tıpkısı ahali zehir etmişler ve camım adi inik. Polisler geldi tetkik yaptı. Sabah dükkanımı temizlemeye geldim tıpkı baktım bitişik gelişim yerini da kurşunlamışlar. Benzeri aydır burada gelişim yerlerine daim kurşunlama olayı yaşanıyor. Camın maliyeti 7 bin TL’yi bulacak. Zararını bile geçtim gün vakti olsa yaralanma olayı olabilirdi” diyerek konuştu.

“Şüpheliler bulunsun”

Kafesine iki kurşun çıkmış fail Harun Akbaran, “Olay mazi akşam yarısı yaşandı. Kafeme iki ahali silahlı saldırıda bulunulmuş. Kimseyle tıpkısı sorunum yok, elden bu geçenlerde yaşanan bire bir olayda iş yerimden düzenlilik alıcı kaydı vermiştim. Anlaşılan o durumdan bu fenomen başımıza geldi. Tentemiz patlamış camlar kırılmış durumda. 15 bine andıran zararımız var. Mahsus kimsenin olmadığı zamana balya getirmeye çalışmışlar. Çünkü hisse senedi yerim gece yarısına büyüklüğünde açıktı. Planlanmış tıpkısı madde. Açkı yanaşıyor kimesne inmiyor ve direk zehir ediliyor. Erken saatte bu fenomen yaşansa müşterilerime de zarar verilebilirdi. Şüphelilerin biran geçmiş bulunmasını istiyorum” dedi.

Share: