Akşener’in “Bir masada olmayız” sözlerine HDP’den karşılık! “Ve ‘Biz demokratik, mutlak, huzurlu benzeri talih istiyoruz’ öyle mi?”

CHP İstanbul Saylav Gürsel Tekin’in bir monitör programında “İktidar olursanız HDP’ye nezaret verecek misiniz?” diyerek sorusuna, “HDP’li başkana elimizi kaldırıyor muyuz? Buna genel rüesa dahil. ‘Sayın başkanım meze hakkı istiyorum’ Demincek bunu hak sayacaksınız ama bu ülkeyi evirmek için bu akseptans imkânsız… O ahit seçime sokmayın kardeşim. Böyle benzeri husus benzer mi? O zaman milli ferman nerede kaldı. Bu müntehip yarın pekâlâ düşünce verecek öz partisine. Elbette HDP’ye bakanlık verilebilir, seçme partiye verilebilir” cevap vermesi bakir bire bir tartışmanın fitilini ateşledi.

AKŞENER: HDP’NİN OLDUĞU MASADA OLMAYIZ

Tartışma ile ilişkin gözlerin çevrildiği İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den ilgi calip ayrımsız yokuş geldi. Akşener, yaptığı açıklamada “HDP’nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada dahi HDP olmaz. Bu hassasiyetimiz devam edecek. Fırka yetkilileri konuyla ilgilendiren, öğür hassasiyetleriyle ilişik zaruri açıklamalar yaptı” şeklinde konuştu.

“RAHAT BİR DEVLET İSTİYORUZ ANCA Mİ?”

HDP kanadından Akşener’in bu sözlerine cevap ise İstanbul Mebus Tanrı Kayaç’dan geldi. Içtimai iletişim araçları hesabından Meral Akşener’in açıklamasını alıntılayan Kaya paylaşımında, “Ve tığ demokratik, mutlak, rahat benzeri mutluluk istiyoruz anca mi?” ifadelerine yer verdi.

İşte Halik Kayaç’nın o paylaşımı;

TARTIŞMAYA KILIÇDAROĞLU ÜSTELIK DAHİL OLDU

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu üstelik Tekin’in sözlerine ilgili güzeşte yaptığı açıklamada, “Değişmeyen alınırken altı reis oturup karar alacağız. Nedeniyle şu veya bu her şekilde eğlendirme de yapabilir ayrıksı ayrımsız enformasyon de yapabilir. Burada şanlı olan şeş liderin değişmeyen almaları. Elbette oturup konuşacağız gerekirse tartışacağız” dedi.

Share: