Cristiano Ronaldo, 19 yılın ardından ilk kez bire bir Şampiyonlar Ligi sezonunda savaşım edemeyecek

Avrupa’nın kulüpler düzeyindeki bildirme iri organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi, bu akşam oynanacak karşılaşmalarla başlama alacak. Bitiş maçına İstanbul’un sülale sahipliği yapacağı Şampiyonlar Ligi’nde bu sezon efsane ayrımsız âdem saha almayacak.

PERFORMANSI SERENCAM YILLARA IŞARET VURMUŞTU

Özellikle Real Madrid dönemindeki önemli performansıyla Devler Ligi’nde adeta kırılmadık rekor bırakmayan ve tarihe güzeşte Portekizli felek Cristiano Ronaldo, ayrıntılı yıllar sonraları ilk defa Şampiyonlar Ligi’nde yok.

Real Madrid ayrılığı sonrası Juventus’ta istediğini bulamayan ve yuvası Manchester United’a dönen Cristiano Ronaldo, geçtiğimiz sezon Premier Lig’de oynadığı 30 maçta 18 gol atmasına rağmen Kırmızı Şeytanlar’ın Şampiyonlar Ligi’ne katılmasını sağlayamamıştı.

Manchester United’ın ligde 6. olmasıyla Devler Ligi biletini kaptırması, İngiliz devinde krize el açtı.

DEVLER LİGİ’NDE YARIŞAN BİR TAKIMA AKTARMA OLMAYA ÇALIŞTI

Şampiyonlar Ligi’ndeki rekorlarını kaptırmak istemeyen 37 yaşındaki golcü, yaz boyu Devler Ligi’nde uğraş fail bir takıma aktarma olmaya çabalasa üstelik, Avrupa’da transfer döneminin kapanmasıyla Manchester United’birlikte kaldı.

Şampiyonlar Ligi denince akla gelen ihtimal üstelik ilk futbolcu olan Cristiano Ronaldo, Sporting’den Manchester United’a transfer olduğu 2003/04 sezonundan bu yana kesintisiz adına Devler Ligi’nde uğraş ediyordu. Deneyimli nasip, böylece eksiksiz 19 yıl bilahare Şampiyonlar Ligi’nde ırak kaldı.

Share: