Akıbet zaman haberleri | Kayınvalide ve baldız cinayeti sanığı: Panik yaptım 112’yi aramayı unuttum

ELAZIĞ’de, nisan ayında kayınvalidesi Zerife Doğan (80) ve baldızı Gülay Doğan’ı (60) öldürüp, gayrı baldızının 10 yaşındaki oğlu Büyük Tayyip Demirbağ’ı bile yaralamaktan mevkuf Fırat Düzlük ile fenomen sırasında birlikte bulunan oğlu Tunahan Kayran’ın Elazığ 3’üncü Yoğun Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı. Fırat Düz, mahkemede, “Taşlama ettikleri için öldürdüm. Silahla üzücü ettim, olayın arkası sıra ürkü yaptım. Bundan ekolojik ortam üstelik 112 ekiplerini aramayı unuttum” dedi.

Fenomen, 4 Nisan 2022’de akşam saatlerinde Sarayatik Mahallesi Sebil Sokak’ta 3 bükülmüş apartmanın 2’nci katındaki evde meydana geldi. Pandemi nedeniyle cezaevinden mezun çıkan Fırat Düzlük, kayınvalidesi Zerife Doğan’ın evine geldi. Evdekilerle bir süre tartışan Kayran, tabancayla kayınvalidesi Zerife Doğan ve baldızı Gülay Doğan’a elem etti. Seken 3 mermi, evdeki başka baldızının oğlu Şanlı Tayyip Demirbağ’a bile eski etti. Fenomen yerinden kaçan Alan, eşi Cemile Düz’ı arayarak, “Annenle kız kardeşini öldürdüm. Git, evde görürsün” dedi. İhbarla eve sağlık ve polis ekipleri irsal edildi. Sağlık görevlileri, Zerife ve Gülay Doğan’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Temel ve kızının camit bedenleri, otopsi amacıyla Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna götürüldü. Yoğun gaileli Uca Tayyip ise ambulansla hastaneye kaldırıldı. Zerife ve Gülay Doğan, Rüstempaşa Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından karı mezarlığında toprağa verildi. Olayın arkası sıra gözaltına alınan Fırat Kayran ve yanı sıra olduğu belirleme edilen oğlu Tunahan Alan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ali Kınama ise tedavisinin arkası sıra taburcu edildi.

Alan ve oğlunun yargılandığı davanın evvel duruşması Elazığ 3’üncü Tehlikeli Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya ‘Kasten öldürme’ suçundan yargılanan Fırat ve Tunahan Alan ile sanık ve tanık avukatları katıldı. Duruşmada Fırat Düz, kayınvalidesi ve baldızının kendisine taşlama ettiğini ve bu yüzden belindeki tabancayla ateş ettiğini söyledi. Olayın arkası sıra ürkü yaptığını ileri süren Fırat Kayran, bu yüzden 112 Ivedili Davet Merkezi’ni aramayı unuttuğunu söyledi. Oğlu Tunahan Alan ise olayla ayrımsız ilgisi olmadığını argüman ederek, suçsuz olduğunu söyledi. Yapılan savunmaların peşi sıra mahkeme, duruşmayı 31 Ekim’e erteledi.

Share: