ABD’den İskenderun’a karı ziyaretine revan koşa depremde hayatını kaybetti

ABD’nin Florida eyaletine tutkun Orlando kentinde ateş parçası Alex İskender Ilgın ve Orak Ayı 2022’de evlendiği eşi Veronika Ilgın, ziyaret için geldikleri Hatay’ın İskenderun ilçesinde depreme yakalanarak, hayatlarını kaybetti.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin arama istirdat ve kriz çalışmaları devam ederken, hareket bölgesinden ABD’ye ayrımsız kötü selen henüz ulaştı.

Ulusal basına yansıyan haberlere göre ABD’nin Florida eyaletine sınırlanmış Orlando kentinde emlakçılık özne Alex İskender Ilgın ve Orak Ayı 2022’de evlendiği eşi Veronika Ilgın, karı ziyareti amacıyla gittikleri Hatay’ın İskenderun ilçesinde depreme yakalandı.

Depremde, Ilgın, eşi ve annesi enkaz altında kaldı.

Hayatını kaybeden Ilgın, eşi ve annesinin cansız bedeni, istirdat ekiplerince çıkarıldı.

New York’un Queens şehrinde tüvana elektronik beyin mühendisi Burak Firik (35), eşi Kimberly (32), oğulları Hamza (2) ve Bilal (1), Burak Firik’in his ameliyatı olan babasını kavramak için gittikleri Kahramanmaraş’ta, depreme yakalanarak hayatlarını kaybetmişti.

Türk Diyanet Camisi’nde, geçkin Firik ailesi amacıyla gıyabi cenaze töreni düzenlenmişti.

Columbia Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi bütünler Burak Firik, IBM ve Amazon şirketlerinde elektronik beyin mühendisi olarak çalışıyordu.

Share: