Zihnî özürlü Ercan’ın koynunda taşıdığı sembol bundan sonra evinin uğrunda dalgalanıyor

Erzurum’un Horasan ilçesinde zihayat zihinsel özürlü Ercan Aydınlık, haddinden fazla sevdiği üzere sürekli koynunda taşıdığı Türk bayrağını, bundan sonra evinin önünde yaptırılan direkte dalgalandırıyor.

Esentepe Mahallesi’nde güçlü ve Erzurum’bile sembol sevgisiyle tanıdık “Horasanlı Ercan” lakaplı Aydınlık, Türk bayrağını sonsuz koynunda taşıyor.

Ilçebay Ömer Tekeş, seçkin ortamda İstiklal Marşı’nı üstelik okuyan Vazıh’ın sancak sevgisini öğrenince çalışma başlattı. Anne ve babası hayatta sıfır Işıklı’ın yeğeniyle yaşadığı lüp önüne, kaymakamlık ve belediyenin girişimiyle bayrak direği dikildi.

Evinin önünde İstiklal Marşı okuyup bayrağı göndere çekiyor

Büyük bayram kıpırdak Aydın, birlikte taşıdığı Türk bayrağını daha çok evinin uğrunda İstiklal Marşı okuyup göndere çekiyor.

Engelli amcasının bakımını üstlenen Mustafa Ziyalı, AA muhabirine, Kaymakam Tekeş’e teşekkür ettiğini söyleyerek, “Ercan amcamın bayrak sevgisinden dolayı kaymakamımız bizlere çokça apotr oldu. Evimizin önüne diktikleri öncü direğiyle amcamı ve bizleri çok sevindirdiler. Ercan amcamın isteğini üstelik namına getirmiş oldular.” dedi.

Ercan Kültürlü birlikte evinin önüne bayrak direği dikilmesinden çok mutlu olduğunu belirterek, Tekeş’e teşekkürname etti.

Share: