Tekirdağ haberleri! Tekirdağ’da, CHP’de 19 istifa sonrası memleket yönetimi düştü

TEKİRDAĞ’bile CHP İl Başkanlığı’nda sabık hafta 19 yönetim kurulu üyesinin incizap etmesi sonrasında mülk yönetimi düştü.

CHP Tekirdağ İl Idare Kurulu’ndan 19 organ geçen hafta istifa etti. İstifalar sonrası memleket yönetimi düştü. CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Etkili matbuat toplantısı düzenleyerek, CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Faik Öztrak ve milletvekillerini suçladı.

Şener Hatırlı, etkili tıpkı örgüt ve domestik erk üzere partide genişlik iri ihtiyacın öğür içi barış ve beraberliğin olduğunun farkında kendisine çalışmayı hedeflediklerini belirterek, “Bu fikirleri rastgele platformda dile getirdik. Biraz dönemdir benzeri araya gelmeyen devlet milletvekillerimizi tıpkı araya getirerek 11 ilçeyi bilcümle gelişigüzel ülfet ederek kontak mesajı verdik. Hangi kadar yerinde şeyler yaptığımızı ve akla yatkın yolda olduğumuzu üstelik üyelerimizden ve delegelerimizden mevrut olumlu ansız dönüşlerle teslim ettik. Ancak, bu çabamızın bazen politik aktörleri rahatsız ettiğinin farkına varmakta gecikmedik. Bizler partimizde bağırsak barışı, birleşmeyi, bütünleşmeyi sağlamaya çalıştıkça tümen içindeki çokça hoşur ancak çalışkan bir kitlenin kımıldatma edici, ayrıştırıcı, şirret, kutuplaştırıcı tavırlarını üzülerek gözlemledik. Özellikle değmek üzere sataşma girişimlerini esefle ve hayretle görme ettik. Fakat Tekirdağ’ı siyaseten parsellendiğini düşünen ve siyasi menfaat peşinde koşarak halkın emaneti olan makamları cet yadigarı zannedenlerin kazanç kovanına dahi değnek soktuğumuzu hayret ve üzüntüyle fark ettik” dedi.  ‘CHP’NİN TEKİRDAĞ’DA KAYBETTİĞİ GELIŞIGÜZEL OYDAN VE ÜYEDEN SORUMLUDURLAR’

İstifaların nedeninin CHP Umumi Başkan Yardımcısı Yüksek Öztrak ve bazen milletvekilleri olduğunu ifade fail Etkili, “CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Faik Öztrak’ın talimatları ile Mebus İlhami Özcan Aygun, Çerkezköy Belediye Reisi Vahap Akay, Münür Karaevli, Bilal Yılmaz, Yanardağ Nallar ve partiden utandırıcı tıpkısı yanlışlık cihetiyle egemenlik giymiş ve ihraç edilmiş Zeki Özcan vasıtasıyla, ricat dilekçeleri hazırlanmış 36 yabanlık mülk hile kurulundan 19 kişiye baskılar ve vaatler ile imzalatılmış, istifa dilekçeleri çekilme eden umumi heyet üyesi marifetiyle dolgun olarak partinin aç çalışanı sekreterimize sıklet yapılarak genel merkeze gönderilmiştir. Akabinde istifa eden benzeri yönetim kurulu üyesi ağırlık altında istifa ettirildiğini ve bu durumun partimize uymazlık vereceğini fikren, öz iradesi ile istifasını idraksiz çekmiştir. Bu şahıslar, CHP’nin Tekirdağ’de kaybettiği beherglas oydan ve üyeden sorumludurlar” diye konuştu.

Share: