Son yolculuğuna çalıştığı hastaneden gözyaşlarıyla uğurlandı

Akıbet yolculuğuna çalıştığı hastaneden gözyaşlarıyla uğurlandı

MANİSA İzmir’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 44 almanak Uzman Hekim Mestan Ay için, Manisa’nın Alaşehir ilçesinde 9 yılı baştabiplik koyulmak üzere 35 yıldır görev yaptığı Alaşehir Oran Hastanesinde tören düzenlendi.

Cemaziyelevvel akşam saatlerinde tedavi gördüğü İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hastanesinde kalp yetmezliği sonucu 68 yaşında hayatını kaybeden Uzm. Dr. Mestan Kamer cenazesi, Ahzüita Camiinde gün ortası namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından 9 yılı baştabiplik kalkışmak amacıyla 35 yıldır fariza yaptığı Alaşehir Ululuk Hastanesi bahçesine getirildi. Cenazeye, Alaşehir Şehremini Ahmet Ökücüoğlu, Mestan Kamer’ın ailesi ve sevenleri katıldı. Alaşehirliler tarafından az çok müstehap ve çabucak hemencecik rastgele evde benzeri züğürt tedavisi işleyen Mestan Kamer’ın cenazesine katılanlar cami bahçesine sığmadı ve caminin etrafındaki sokak ve caddelerde cenaze namazı için akman tuttu.

Şifahane çalışanlarının göz yaşları ortada mütekellim Alaşehir Heybet Hastanesi Başhekimi Dr. Değer Gem, “Mestan Komutan hem meslek hayatıyla hem birlikte özel hayatıyla bizlere denk reşit tıpkısı abimizdi. Tığ ona bilcümle Mestan Abi diye sesleniyorduk. Sabaha alın memat haberini alınca içimize bir yas yas havası çöktü. Eksikliğini Alaşehir ve hastane adına haddinden fazla hissedeceğiz. Allah rahmet eylesin, toprağı mübarek olsun, yakınlarına sabırlar versin. Arada Sırada kelimeler meramımızı anlatmaya yetmiyor. Tanıyan tanımayan herkesin sevebileceği çokça sevdiğimiz bire bir abimizdi. Alaşehir üzere de benzeri çok hizmette bulundu. Hem afiyet adına, hem da hastanenin yapılmasında, diyaliz ünitesinin açılmasında nazik hizmetlerde bulundu. Özverili bire bir iş yaptı. Sonuç güne büyüklüğünde de görevinin başındaydı. Eksikliğini değme dolaşma hissedeceğiz. Cenabıhak yakınlarına sabır versin, mekanı behişt olsun.” dedi. Sayrılarevi çalışanlarından helallik alınmasının peşi sıra Mestan Kamer’ın cenazesi tevellüt yeri olan Çavuşlar Mahallesi mezarlığında toprağa verildi.

Evli ve 3 yavru babası olan Mestan Ay, 37 yılı ustalaşmak üzere 44 yıldır hekimlik görevini adına getiriyordu.

Share: