Şırnak’ta tahminî 21 bin öğrenciye ücretsiz yemek

Şırnak’ta taşımalı ve okul öncesinde haftanın 5 haset, pansiyonlu okullarda ise haftanın 7 günü tutmak için 20 bin 886 mektepli, Milli Terbiye Bakanlığının ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor.

Kentte öğrencilere verilen yemekler, Şırnak Öğretmenevi yemekhanesinde özenle hazırlanarak, okullara gönderiliyor.

İl Milli Terbiye Müdürü Mirza Şık, Şırnak Spor Lisesinin yemekhanesinde taşımalı eğitim gören öğrencilerle gün ortası yemeğinde tıpkı araya geldi.

Öğrencilere aşındırmak servisi yapan Şık, Milli Yetişek Bakanlığının yardımları ve yönlendirmeleriyle öğrencilere temiz ortamda kemirmek verildiğini söyledi.

Her çağ muhtelif yemeklerin hazırlandığını dile getiren Derli Toplu, bu kapsamda ilde 20 bin 886 öğrenciye ücretsiz kemirmek hizmeti verdiklerini belirtti.

İlde 23 pansiyon ve 6 öğretmenevinde sağlıklı ortamda kemirmek pişirildiğini tabir eden Şık, öğrencilerin ve velilerin uygulamadan haddinden fazla kıvançlı olduğunu kaydetti.

Şık, “Bilcümle taşımalı yetişek gören öğrencilerimize ücretsiz kemirmek dağıtıyoruz. Bakanlığımıza haddinden fazla teşekkür ediyoruz.” dedi.

Geçitboyu köyünde taşımalı terbiye gören öğrencilerden Adlar Çipo, hafta arası seçme dönüş okulun yemekhanesinde kendilerine ücretsiz yemek verilmesinden memnun olduklarını söyledi.

Çipo, “Aile tadında ve çokça iyicene yemekler. Tek eksiğimiz yok. Doymayanlar gine alabiliyor. Herkese çokça teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Muhammed Temiz Geçgel ise yemekleri çokça beğendiklerini belirterek, “Kızılsu köyünden geliyorum. Yemeklerimiz çok güzel. Balaban aynı bakım. Sabahleyin köyden servisle geliyoruz, öğle yemeğini bile okulda ücretsiz veriyorlar. Emeği geçen herkese teşekkürname ediyoruz.” diye konuştu.

Share: