Sinop’ta Lastikçilerin Şita Lastiği Mesaisi Başladı

MUSTAFA DIRAYETLI

Şehirlerarası denge ve bulaşan taşıyan ticari vesait amacıyla 1 Çatlak itibarıyla başlayacak kış lastiği uyumsuz zorunluluğu, oto lastikçilerinin mesaisini artırdı.

Şehirlerarası denge ve palyatif haiz ticari araçlar amacıyla şita lastiği 1 Çatlak’tan itibaren zorunlu kendisine araçlara takılacak. Sinop Kıtipiyoz Uran Sitesi’nde oto korse ustası olan Yavuz Yılmazer, “Yaz lastiğinin kimyasalı ile kış lastiğinin kimyasalı çok farklı. Çıplak vuzuh ayırt var. Yaz lastiği soğuk havada asla zemine tutunmaz” dedi.

“BU KIŞ TAHAVVÜL ÜCRETİ 250 TL, EKSTRALAR HARİÇ”

Yavuz Yılmazer şunları söyledi:

“Kar lastiği diyorlar amma kış lastiği. Yani havanın soğumasıyla bu arada makbul aynı fenomen. Yaz lastiğinin kimyasalı ile kış lastiğinin kimyasalı çokça değişik. Kemiksiz uzaklık fark var. Yaz lastiği itici havada katiyen zemine tutunmaz. Karlı zeminde elhak performansı gayrimümkün ama şita lastiği antipatik şartlara, soğuk iklime göre tasarım edilip diş yapısı ve kauçuğunu ona göre ayarladıkları için itici çekicilik şartlarında basit üstü aynı performansı var. Kategorik olmalı. Zorunlu tutulmayan arabalar takmadığı zaman trafikte kazalara sebebiyet verebiliyor. Güç müteselsil kazalara kere açabiliyor. Yani arabanız durmazsa zemine tutunmazsa sair şita lastiği takan insanları de kıygın edersin. Geçen sene kış lastiği takım fiyatı 100, 150 TL’ydi. Bu kış tahavvül ücreti 250 TL, ekstralar aut.”

Share: