Şenoba beldesinde vatandaşa ücretsiz 10 bin kâr fidanı bağış edildi

Şenoba beldesinde vatandaşa ücretsiz 10 bin kâr fidanı bağış edildi

ŞIRNAK – Şırnak’ın Uludere ilçesine tutkun Şenoba beldesinde vatandaşlara ücretsiz 10 bin ürün fidanı ücretsiz dağıtıldı.

Şırnak’ın Uludere ilçesine tutkun Şenoba Çevre Belediye Reisi Alihan Babat, yaptığı hizmetlerle takdirleri topluyor. Belde genelinde bir nice prensip imza atarak sosyal belediyecilik şiarıyla hizmetlerine her aktarılma yenisini ekliyor. Akıbet namına yüzdelik beniz hibeli önce etapta 6 bin 100 skor kâr fidanı dağıtımı yaptı. Vatandaşın kırıcı talebi olunca 4 bin kâr fidanı birlikte siparişini verdi. Şehremini Babat ve Uludere Kaymakamı Mehmet Rıdvan Doğan, şehremaneti binası bahçesinde dikme dağıtım törenine katıldı.

Yüzlerce vatandaşa amut dağıtan Başbuğ Babat, aynı zamanda şehremaneti genelinde herhangi bir yıl olduğu gibi bu yılda küçükbaş ve kocabaş hayvanat amacıyla sürücü tutarık maaşlarını vereceklerini söyledi. Komutan Babat, “Alelumum bütün Şırnak bölgesinde tarıma gerekseme var amma hele Uludere ve bölgesinde ekincilik ve hayvancılık faaliyetleri çıktı. Nusaybin ve Mardin kadar düz arazilerimiz namevcut. Akıbet adına çiftçilerimiz amacıyla tarımı arttırmak için 6 bin 100 nüsha amut alımına geçtik. Bu bölüm dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Antrparantez beldemizde hayvancılık faaliyetleri çokça. Bu yüzden yayla yollarını açmaya çalışacağız, antrparantez bilcümle sürülerin çobanlarını maaşa bağlayacağız” dedi. Ilçebay Rıdvan Doğan ise, kaymakamlık tarım müdürlüğünün ve Şenoba belediyesinin himayelerinde 6 bin 100 adet fidanı ücretsiz dağıtacaklarını rapor etti. Tüketimden çokça üretime geçilmesi gerektiğini aktaran Kaymakam Doğan, “Çiftçilerimizin faydalanması için çokça güzel tıpkı uygulama başkanımıza çokça teşekkürname ederim” diye konuştu.

Uludere Ekincilik ve Orman İlçe Müdürü Misyon İnan, “Belediye Başkanımız Alihan Babat Beyefendi ile beraber ortaklaşa yürüttüğümüz projeyle ağaç dağıtımı yaptık. İnşallah ikinci tıpkı etapta 4 bin nüsha siparişi henüz verdik” dedi.

Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Savaş Babat da, “Başkanımız çok etik davranarak 10 çeşitten oluşan yemiş fidanını aldı. Içtimai belediyecilik anlayışıyla cereyan etti. adil bir şekilde ücretsiz tevzi yaptı. Allah hayırlarını kabul etsin” şeklinde konuştu.

Share: